mosoj

Co je descriptivní geometrie?

Čím se zabývá descriptivní geometrie ?
Doplňuji:
kropítko : Tak to jsme dvá .

Nejlepší odpověď
kropitko

Pomocí deskriptivní geometrie můžeme zakreslit trojrozměrné předměty na plochu,jako dvourozměrné. Já jsem s tím měla na strojárně problém,protože nemám prostorové vidění,tak mi to vůbec nešlo.

Další odpovědi
panenka

Deskriptivní geometrie je věda o zobrazení prostorových útvarů do roviny (průmětny). Podstatou deskriptivní geometrie je jednoznačný vztah mezi zobrazovaným objektem a jeho průmětem (jedním nebo více). Zjednodušeně řečeno jde o zobrazování trojrozměrných útvarů na dvojrozměrnou nákresnu. Nejzákladnější objekty, se kterými pracuje, jsou body, přímky, roviny a úhly. Praktické využití našla deskriptivní geometrie všude tam, kde je třeba technicky přesně zakreslit různé prostorové útvary (strojírenství, architektura…).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Des­kriptivn%C3%AD_ge­ometrie

kropitko

Tak to jsem ráda,že v tom nejsem sama,ale já tu strojárnu nedodělala a radši jsem šla na ekonomku,ale taky žádná výhra,ani ta matematika mi moc nešla,ale hold jsem se nějak prokousala