Michal Kole

Co je děložní hrdlo ? Já myslel, že žena má jen vagínu a dělohu (termín padl to v seriálu Gympl na TV Nova)

Nejlepší odpověď
arygnoc

och, Michale!

z tej vagíny sa treba (spermiám, prípadne gynekológovi) nejako dostať do maternice (děloha) – u pôrodu to prebieha ale presne naopak.
a práve táto cesta sa nazýva (resp. vstup do nej) hrdlo maternice (děložní hrdlo).

Další odpovědi
mosoj

Tak vidíš . Přijdeš k hrdelnímu zločinu ani nevíš jak !

quentos

Jen vagínu a dělohu, hm, zajímavé… co by dělala např. bez vaječníků?

co se týče dotazu, viz odkaz

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dě­ložní_hrdlo

a kdepak, žená má i spoustu dalších orgánů, například mozek…

Drap

Prostuduj si anatomii a bude ti vše jasné

marci1

Děložní hrdlo ( krček ) je nejspodnější část dělohy.

je nejspodnější část dělohy.
Doplňuji:
Omlouvám se za technickou stránku odpovědi. Chybička se vloudí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Blo­%C5%BEn%C3%AD_hrdlo

arygnoc

quentos:

je vaša posledná veta skutočne vedecky doložená?
platí to i pre blondínky?

;)

iceT

Jistě,každý má mozek,i blondýn­ky,len s ním niektorí nevedia zaobchádzať