Martyn61

Co je deflektor kapoty u automobilu? A k čemu slouží?

Odpovědi
hanulka11

to bude zřejmě ta plastová přední lišta na kapotě – snad proti odlétávajícím kamínkům – většinou mají auta tuto část celou od kamínků poďobanou- jestli to tak není ,klidně mě opravte

Děda Louda

To je tzv. odchylovač, neboli spoiler. Usměrňuje proudění vzduchu po kapotě, může sloužit i k ochraně před odletujícími kaménky, jak je psáno v předchozí odpovědi.