Avatar uživatele
Zlatý

Co je cílem Světového dne zdraví, který je uveden v dnešním kalendáři?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Světový den zdraví

WHO vyzývá k větší podpoře pracovníků ve zdravotním sektoru
7. dubna 2006 oslavilo mezinárodní společenství Světový den zdraví, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Tento rok se kampaň nazvaná „Spoluprací ke zdraví“ poprvé zaměřuje na pracovní sílu ve zdravotnictví a hodnotí její neocenitelnou roli, kterou hraje při záchraně a zlepšování zdraví milionů lidí. Světová zpráva o zdraví (World Health Report 2006), jež byla ke Světovému dni zdraví zveřejněna, vyzdvihuje krizi lidských zdrojů ve zdravotnických systémech po celém světě.

Krize pracovní síly ve zdravotnictví představuje omezení pro rozvoj zdraví až 60 zemí světa. Zpráva odhaduje nedostatek až 4,3 milionů lékařů, sester a pomocných pracovníků po celém světě. Nedostatek se nejvíce projevuje v nejchudších zemích, kde jsou tito lidé právě nejvíce potřební. Přibližně 59 milionů lidí představuje celosvětovou pracovní sílu ve zdravotnictví. Každý třetí z tohoto počtu je zaměstnán v Americe – zejména v USA a Kanadě – kde se nachází více než polovina světových finančních zdrojů pro zdravotnictví. Oproti tomu v subsaharské Africe, kde se vyskytuje čtvrtina světových nemocí, jde do zdravotnictví méně než 1% světových finančních zdrojů a pracují zde pouze 4 ze 100 světových zdravotníků.

Tento globálně chronický nedostatek lidských zdrojů ve zdravotnictví je výsledkem desetiletí podhodnocených investic do této oblasti. Výsledky jsou evidentní: kliniky, které nemají dostatek zdravotních pracovníků, nemocnice, které nemohou nabrat nové nebo udržet stávající kvalifikované zaměstnance. Nedostatek a nerovnost pracovních sil ve zdravotnictví byly identifikovány jako jedny z hlavních překážek dosažení Rozvojových cílů tisíciletí (MDG), jež se zdravotnictví výrazně týkají.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Letošní Světový den zdraví chce varovat lidstvo před dalším krokem k sebezničení. Zároveň chce vyzvat vlády všech zemí světa k zavedení preventivních opatření, která by byla schopna se s tímto problémem vyrovnat.
Bývá ve znamení tématických přednášek, seminářů, výstav na místní i mezinárodní úrovni.
Tyto akce jsou velmi důležité, neboť některé problémy nemusíme pocítit ihned, ale mají dlouhodobý dopad na vývoj lidstva. Je však třeba se jimi zabývat včas, diskutovat o nich a hledat potřebná řešení.
A to je právě cílem Světového dne zdraví.

Zdroj: zkráceno z-http://www.klinikazdravi.cz/ novinky/legislativa/svetovy-de n-zdravi-si-pripomeneme-7--dub na/style=print/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1915
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1155
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.