Sabíísek

Co je Český jazyk?

Budeme muset vyplňit tuto obtížnou otázku v testu.Poradíte?

Nejlepší odpověď
annas

To je obtížná otázka?

Český jazyk je náš jazyk mateřský a patří k jazykům západoslovanským.

Další odpovědi
Miroslavst

Jednoduše řečeno je to nauka o jazyce Českém.
Pokud však jde o jazyk jako takový a ne předmět ve škole, je to způsob domluvy v ČR.

Michal Kole

Je v indoevropské jazykové rodině

teta Ata

Oficiálně pro test : „Český národní jazyk“ je mateřský jazyk pouze pro občana České republiky, který se v této republice narodil a vyrostl. Takovému člověku se dokonce i sny zdají v českém jazyce. Takže jestliže Róm láme v České republice „slovenskou“ češtinu a hlásí se, že je Čech, tak je to … to s češtinou nemá toho moc společného! (nejsem rasista, pouze ortodoxní filolog – tento výraz ve slovníku zajisté nenajdete, ale Čech pochopí). Avšak „Český jazyk“ je jazyk, kterým mluví kdokoliv, kdo se – byť lámanou – češtinou dorozumí v České republice s kýmkoliv, tedy i přistěhovalí Rómové ze Slovenska, nebo Poláci či Slováci přišedší za prací do Čech, takže nelze takovou češtinu nazvat „národní“, jelikož se jeví spíše „dialektická“.