aliendrone

Co je cennější a proč? NUDA!

Co je cennější a proč? NUDA! ;) :D

  1. Dubová ratolest s meči a brilianty k Rytířskému kříži Želeného kříže
  2. Zlatá hvězda hrdiny SSSR (držitel byl automaticky dekorován Leninovým řádem)
  3. Kongresová Medaile cti

BTW – všiml si někdo, že zde chybí kategorie „HMYZ“? Vaří Kepler vejce na tvrdo, na hniličko nebo na organofosfátovo? Jaký má led vztah ke svému rodišti Székesfehérváru? Vybaví se někomu při shlédnutí nicku „quentos“ diktátový sešit? Je možné, že je někdo krásnější, než Aliendrone? ;) D :D

Nejlepší odpověď
annas

Následujete zjentka, který na kategorii hmyz pravidelně upozorňuje.

Na zrcadlo nemůže nadávat ten, kdo má křivou hubu. Subjektivní dojem. Ale co by vypověděla zadní strana zrcadla. – nemá třeba paměť?

Musela jsem si ověřit, komu se ocenění udělovala, i když jsem o nich slyšela, ale nějak neřešila.

1. Medaile cti – od r. 1861 – po prvé námořnictvu. O výjimečnosti medaile svědčí i zvyk salutovat jejímu držiteli jako první bez ohledu na hodnost. Velmi často se předává posmrtně.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Medaile_cti

2. Dubová ratolest atd. – železný kříž – má historii – "nejznámější německé válečné vyznamenání – symbol hrdinného boje německého vojáka proti nepříteli, prošlo během své téměř dvousetleté historie mnoha změnami a dnes rozlišujeme mnoho jeho variant a tříd. Železný kříž byl udělován pouze v době válečného stavu. Kromě napoleonských válek to bylo v prusko-francouzské válce, během první a druhé světové války. Železný kříž byl vždy pojmenován dle roku založení a jeho udělování. Na aversu každého kříže – jeho spodním rameni, je vyznačen rok prvního udělení. – první 1813, i když se jeho vzhled upravoval.
https://forum­.valka.cz/topic/vi­ew/71236/Zelez­ny-kriz

Myslím si, že má historický význam pro Němce, samozřejmě bez 2. světové války, šlo o spojení s nacismem.

3. Zlatá hvězda SSSR – – pokud byla udělena za účast ve válce, budiž, pokud za „budování“ socialismu, takl nepovažuji za význmané ocenění:

https://forum­.valka.cz/topic/vi­ew/125441/Titul-Hrdiny-Sovetskeho-svazu-a-medaile-Zlate-hvezdy

--
Cenné – Medalie cti a železný kříž udělovaný před 2. světovou válku.

Další odpovědi
Amon

Já sem krásnější než aliendron. ;) :D

Kepler

Nejcennější je The Most Noble Order of the Garter), neboli Podvazkový řád (rytířský řád Spojeného království Velké Británie a Severního Irska). Pro mně pak ještě odznak Mladý budovatel, který jsem obdržel už v sedmi letech za sběr papíru, dodnes nejvyšší vyznamenání, jaké jsem kdy obdržel. Vajíčka mám nejraději na měkko, ale nějak se mi nedaří. I když je vařím 1/2 hodiny, furt jsou na tvrdo!

hapiky

Sovětský svaz vyráběl hrdiny stejně jako vyznamenání, např.Stachanov žádný zvláštní rekord neudělal, a stal se hrdinou SSSR(2řády). Zemřel zapomenut na alkohol či úraz v silné podnapilosti. Hlavně, že se dodnes slaví státní svátek na jeho počest.

zjentek

Nejcennější by tady byla zřejmě ta kat. HMYZ. Nacral bych ti do ní takový klenoty, že by se stala hotovou pokladnicí! Druhou část otázky (NUDA) budu dělat, že jsem nepochopil.

Pajena

Ty debile ja chci vědět jak se odpovídá denní limity jsou mi na píču xd

aliendrone

zjentek >>> „Druhou část otázky (NUDA) budu dělat, že jsem nepochopil.“

JJ, naprostý souhlas, musíš si to hlídat, aby ses moc nepředřel – zvláště v neděli, to i pánbíček si dával bene! ;) :D :D

zjentek

Pámbíček nevím, jak to má zařízený, ovšem já nebyl STVOŘEN proto, abych makal… tady. Zde jde nejspíš o nějaký osobní „špatný výklad“. ;)

aliendrone

Nooo, když nejsi stvořen na práci (a na krásu jsem tu JÁ ;) :D), vyvstává otázka K ČEMU, či JAKÝ účel má tvá existence! :D :D

Matně si vybavuji tvoji touhu po výstavbě „Rákosníčkova hřiště“ v tvém okolí, aby si dětičky měly kde hrát. Drobečkové. Roztomilí… Chlapečkové a holčičky… Že by? ;)

I ty jeden CHLÍVÁKU!!! ;) :D :D

aliendrone

annas >>> Potlesk za první větu opovědi, všimla si! :)
(nebo souvětí, však on mi to quentos „vycinká“) ;) :D :D

aliendrone

Kepler >>> Pche – to já mám DIPLOM za 2. místo v soutěži „O zemi kde zítra již znamená včera“ a navíc umělou 4ku vpravo nahoře – vykopnutou už v mládí – což konec konců tehdy v podstatě bylo myšleno také jako ocenění, tak se moc nevytahuj! ;) :D :D

BTW – chceš říci, že i když si vaříš vejce 1/2 hodiny, tak ti nezměknou? Víš, třeba jen o fous, prostě tak, aby byly když už ne na měkko, tak alespoň natvrdlá? Ty asi budeš parádní tvrďák! ;) :D :D

aliendrone

Amon – to se ti zdá proto, že v končinách kde bydlíš ještě neznají zrcadlo. ;) :D :D

Amon

kecáš :D

aliendrone

A nekecám! Navíc – můj táta přepere toho tvýho, tak bacha! ;) :D :D