zjentek

Co je častou příčinou častých výpadků wifi signálu?

Wifi signál se během dne častokrát krátce přeruší, jen na pár sekund. To ale zejména při sledování online streamů či IP TV není příliš příznivé. Jinými slovy je to přímo nervy drásající, taková masáž mozku a bouchat hlavou do stěny je proti ní jen slabý odvárek.

Napadá mě, že to může být poskytovatelem internetu (zde O2) a nějakou chybkou cestou kabelového připojení (málo pravděpodobné), dále routerem (ten je moderní a nový – málo pravděpodobné), dále přijímačem signálu (dongl TP-Link) a nakonec samotným PC, potažmo samotným systémem (W10). Víc mě nenapadá, bo jsem na to úplný ťulpas.

Poradí mně někdo, kde je pravděpodobná příčina tohoto „wifi nešvaru“?

(Přípojka je v jiném domu, než se nachází můj PC. Kabel vylučuji, O2 TV připojená v druhém domě kabelem hraje bez výpadků. Router tamtéž také vylučuji, bo jsem ho restartoval i RESETOVAL (je moderní, extra silné antény 2,4G/5G, je AKTUÁLNÍ!). Dongle (30m od routeru, umí jen 2,4G) – tomu nerozumím a samotný PC/W10, tomu 2× nerozumím. Ale jen hádám, selským rozumem. Děkuji.)

Zajímavost: v aplikaci zobrazující v PC sítě wifi, jejich příjem, typy a intenzity signálů, dosahuje tato konkrétní síť i přes obrovskou vzdálenost vysílače síly signálu 70%.

........----------------........

@alien: Cože? Já mám Widle čistý jak slovo boží, ze samotnýho strachu ze zasekání jsem od jejich instalace ještě nic neinstaloval, ba i browser jsem oprostil od jeho zbytečných funkcí osekáním doplňků! Ale něco mě zaujalo. Takže pokud si koupím dongle s USB 3.0, tak si možná NĚJAK POMŮŽU? To mě nenapadlo. Vím, že se svět vyvíjí, ale… jaký vliv má typ USB (ezli 2 nebo 3) na plynulost příjmu/toku wifi signálu? Chápu, že otázka o5 klasicky zjentkovská a co to s tebou asi dělá, to si umím představit, ale… jak říkám, ale. (; No, dobrá, řekněme že to má logiku, koupím nový dongle, no a s tou podporou je to myšlená jak? Že bych měl mít v PC nějaký ty modráky??? (; D; D; Jakože pokud mně netrčí z PC ASPOň JEDNO modrý USB, tak je úplně marný cpát do těch „bílých“ USB 3.0 dongle, bo tak asi těžko něco „zrychlím“ či zvýším plynulost? Chápu to zase laicky správně? (; Ne ne, tebe nesmí trefit šlak, ty musíš zjenteka PODPOŘIT! (; D; D;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak to vezmu popořadě.

  1. Problém u poskytovatele – NELZE vyloučit (už jen s ohledem na agregaci)
  2. Problém routeru – NELZE vyloučit (zvláště u těch od O2 a obecně od poskytovatelů – nakupují množstevně, jediným jejich kritériem (s vyjímkou PAPÍROVĚ deklarovaných parametrů) je nákupní CENA a podle toho to také vypadá. Každopádně doporučuji 1× týdně RESTART routeru pro dobrý běh wifin. Záleží i na tom, KOLIK wifisítí router obhospodařuje. Pokud je na jednom spuštěno třeba 5+, tak je div, že vůbec fungují. ;) :)
  3. problém v kabelu (přívodním do routeru od poskytovatele) NELZE vyloučit, znám místa (v PRAZE!!), kde je koncovka tak daleko od ústředny, že je TECHNICKY VYLOUČENO dosáhnout vyšší rychlosti DSL než 20mbit! Tohle si prověř.
  4. Záleží i na vytížení připojení – píšeš, že na router je napojeno vícero uživatelů, ergo sdílíte rozsah. Jestli ostatní sosají na plný knedlík, může se to u tebe projevit.
  5. Problém v USB donglu – jeví se mi jako nejpravděpodob­nější – 30m může být DOST, pokud má router deklarován dosah wifi např. 5Om (zjisti!), jenže připočítej stěny, výztuže a další útlumy atd. – pokud dongle nemá možnost připojení externí antény pro zvýšení zisku, viděl bych to tam. Další věcí je, že pokud není v portu USB3+ (či je, ale nemá trojkovou podporu), často je příčina zde (občasné záseky).
  6. Problém v PC – stačí, když začne úřadovat antivir (aktualizace programu) a celý výkon bez ohledu na to, jak máš nabušený HW jde do kopru. A protože známe zjentka (bambilion nainstalovaných podezřelých freewarových aplikací sosnutých ze Slunečnice apod. sajtů), tak s ohledem na „funkčnost“ samotných Widlí se vlastně DIVÍM, že se divíš. ;) :D :D

Další odpovědi
Smack

Počasí

Mirek Darvas

může to mít několik možností proč:

  1. Počasí
  2. Hodně zařízeních připojených
  3. Je to u nich (O2, T-Mobile…)

Gus_Fring

Já měl podobný problém. Potom jsem volal k poskytovateli internetu, ten mi objasnil, že tam mám něco udělat s kabely. Já tomu nerozuměl a ani nerozumím, tak jsem prostě vypojoval a zapojoval kabely, až se to povedlo. :D Jeden tam totiž byl navíc.
Nejjednodušší, co můžeš udělat, je zavolat k poskytovateli internetu.

moníčeččík

Časté výpadky nebo přerušované bezdrátové připojení – Windows 7, 8 a 10
Tento článek byl přeložen automatem, původní anglickou verzi zobrazíte kliknutím sem.
Příznak

Tento článek se týká pouze zařízení, která dokážou detekovat bezdrátový signál a úspěšně se připojily k síti, jsou však nestabilní a mají časté signály pádu. Příčina tohoto problému může být několik. Vyzkoušejte všechny metody popsané v části řešení, abyste zjistili, která řeší problém.

Pokud nemůžete detekovat nebo se připojit k bezdrátové síti a nemáte žádné předchozí připojení k internetu, obraťte se na podporu Lenovo .

Poznámka: Pokud se vyskytují občasné problémy, zkontrolujte problémy s bezpečnostními, antivirovými nebo firewallovými programy.
Operační systémy

Windows 7
Windows 8
Windows 10

Řešení
Počáteční kroky při řešení potíží:

Zkontrolujte, zda jsou ovladače Wi-Fi aktuální.

Přejděte na https://suppor­t.lenovo.com .
Vyberte možnost Zjistit produkt .
Zjistěte produkt
Vyberte Ovladače a software .
Vyberte Automatické aktualizace a vyhledejte aktualizace.

Spusťte Poradce při potížích se systémem Windows. Pravým tlačítkem klikněte na ikonu Wi-Fi a vyberte možnost Řešení problémů .
Řešení problémů
Další kroky pro řešení potíží:
šipkaMetoda 1: Reset zásobníku TCP / IP a automatické ladění
šipkaMetoda 2: Možnost napájení Wi-Fi
Metoda 3: Přeinstalujte adaptér
šipkaMetoda 4: Vrátit zpět ovladače síťového adaptéru. (Windows 8, 10)
šipkaMetoda 5: Odebrání softwaru Lenovo Access Connection (ThinkCenter, ThinkPad )
šipkaMetoda 6: Zakázat RDC (Remote Differential Compression)
šipkaMetoda 7: Zakázání režimu 802.11n
Je třeba zvážit další věci

Vyhledejte bezdrátové klienty v rozumné vzdálenosti. Čím dále je vzdálenost od routeru, tím slabší bude bezdrátový signál. Zkuste se přiblížit k routeru a zjistit, zda se připojení zlepšuje.
Odstraňte překážky. Udržujte router na nejcentrálnějším místě v domácnosti a mimo dosah všeho, co by mohlo blokovat jeho signál, jako jsou kovové předměty, vodní plochy, železobetonové stěny, televizory, mikrovlnné trouby, bezdrátová sluchátka atd. Přesuňte zařízení Wi-Fi od jiných vysílacích zařízení nebo je vypněte, když se nepoužívají.
Změňte nastavení na routeru. Pokud problém přetrvává, zkuste změnit nastavení bezdrátového připojení na routeru. Budete se muset přihlásit na stránku správy routeru. Obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb nebo výrobce routeru.