Co je cash flow?

Jaký má smysl pro firmu? Proč se sestavuje?
Jak se sestavuje a smysl sestavení.

Nejlepší odpověď
panenka

Peněžní tok, nebo také cash flow, je jednoduše řečeno příjem nebo výdej peněžních prostředků. Peněžní tok za určité období představuje tedy rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.[1]

V podnikové praxi je peněžní tok důležitou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Schopnost přinést podniku peněžní prostředky je také jedním z rozhodujících kritérií při výběru a hodnocení investičních projektů. V této souvislosti se používají kritéria jako čistá současná hodnota, vnitřní výnosové procento nebo doba návratnosti.

Výraz cash flow nebo výkaz cash flow je také používán jako zkrácený název pro účetní výkaz přehled o peněžních tocích.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cash_flow

Další odpovědi
dudu

Jen pro zajímavost dopolňuji, že v některých oblastech se ve slengu peněženka označuje slovem „kešeňa“ a mít vítr v kešeni, není dobrá zpráva, neboť znamená, že peněženka je prázdná.