Mika47

Co je cardio zona v laznich Laa v Rakousku? Co se tam dela a k cemu to slouzi?

Nejlepší odpověď
annas

Tyto cardio zóny jsou nejen v Rakousku, ale najdou se i vu nás v různých fit centrech u nás.

Název cardio zóna i kardiozóna jako taková, v mnohých lidech vyvolává smíšené pocity a obavy, že je toto prostředí určeno jen lidem majícím problémy se srdcem. Opak je pravda – jakékoli cvičení, tedy i cvičení v kardiozóně, by mělo být zejména prevencí. Z názvu vyplývá, že spojitost se srdcem tu opravdu je, ale ve smyslu jeho posílení, resp. posílení celého kardiovaskulárního systému. Veškeré stroje, kterými je kardiozóna vybavena, slouží kromě shora uvedeného také k posílení svalů, formování těla (tedy i k „hubnutí“) a celkovému zlepšení fyzické i psychické kondice. Kardiozóna je tedy opravdu určena „široké veřejnosti“.

http://www.spor­tcentrumkubus­.cz/index.php?p=5