pizlicka

co je bolestivejsi?

kdyz se dozvíte,ze partner podal zadost o rozvod,nebo samotny rozvod?slysela jsem,ze po smrti blizkeho cloveka,je to druha bolestiva vec.prosim,o detech nemluvme,myslim ciste ty dva.dekuji.

Nejlepší odpověď
anonym

asi jak kdy, pro mne to byla úleva.

Další odpovědi
anonym

Pokud bys nic předem netušila, tak zjištění, že partner podal žádost o rozvod, může být pořádný šok. V momentě samotného rozvodu už jsou s touto skutečností většinou oba účastníci do určité míry smíření.
Pokud se rozvádíš z opravdových důvodů, kdy je soužití s dosavadním partnerem nemožné, potom to bolestivé není. Spíš naopak, dostaví se pocit úlevy, že celé to dosavadní martyrium končí.
O tom ostatně svědčí i fakt, že k podání žádosti se člověk někdy odhodlává léta, kdežto rozvod sám i s doložkou nabytí právní moci může proběhnout během 15 minut.

Deli

Záleží na stavu vztahu. Pokud to už delší dobu nestojí za moc, je to mnohdy úleva. Jinak si myslím, že je třeba se vyrovnat s tím, že ten druhý chce vztah ukončit. Rozvod je pak už jen úřední formalita, i když nepříjemná.

huxa

dle mého je bolestivější zlomená noha… na tu jen tak nezapomenete po pár pivech či si nemůžete říct, když jí za to nestojím, tak ať je teda zlomená…