Kelt

Co je bluetooth, je to v mobilu výhoda nebo nevýhoda?

Musel jsem si pořídit nový mobil, který obsahuje mimo jiné i bluetooth. Vím, že se jedná o bezdrátové spojení, ale s čím, jak to využít a pokud to využiju, je to placená služba jako např. internet, nebo neplacená, jako pořizování fotek, záznamů a pod. Díky.

Nejlepší odpověď
McArthur

Je to dobrá funkce. Slouží pro bezdrátové spojení s dalším zařízením, které má také bluetooth. Např. se dají zálohovat veškerá data z mobilu do počítače (obvykle notebooky bluetooth mají) nebo se dají přeposílat data mezi mobily, a to bez nutnosti platit operátorovi.

Další odpovědi
gecco

Jen doplním McAtrhura – asi nejpoužívanější je v součastnosti BT pro propojení mobilu a handsfree (ať už v uchu a nebo autě)…

Clouseau

Bluetooth se dá přirovnat k Wifi. Dokonce obvykle používá i stejný chip a anténu, protože pracuje na stejné frekvenci tj 2,4Ghz. Rozdílné je jen použítí a to v tom že Wifi obvykle používáme k připojení se na přístupový bod tak Bluetooth je obvykle používaný k připojení nějaké periferie.. Může to být bezdrátový mikrofon, sluchátko, joystick, klávesnice – v podstatě cokoli co by se jinak zapojovalo kabelem… Případně se tím propojí dva mobily mezi sebou nebo mobil a počítač a bezplatně přenesu nějaká data.