kajdik25

Co je blue chip?

Doplňuji:
co je blue chip ?

Nejlepší odpověď
panenka

Blue chip, (česky „modrý žeton“) je termín, kterým se označují akcie největších a nejziskovějších společností, které jsou obchodovány na burze, mají stabilní růst a pravidelně vyplácejí dividendy. V České republice to jsou zejména tituly společností obchodované na hlavním trhu SPAD Burzy cenných papírů Praha tvořící Index PX.

Původní význam slovního spojení je převzat od modrých žetonů z kasina, které mívají nejvyšší hodnotu. Termín byl poprvé použit kolem roku 1923.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blu­e_chip_%28trh_cen­n%C3%BDch_pap%C3%A­Dr%C5%AF%29