co je bentonit

co je bentonit mouka

Nejlepší odpověď
mosoj

Bentonit je jílovitá hornina okrové až světle hnědé barvy, která má velmi dobré sorbční vlastnosti a bobtná. U nás se těží v Obrnicích na žatecku.
Má velmi široké uplatně téměř ve všech oborech, zejména ve slévárenství, keramice, stavebnictví, chemii, potravinách, čištění vod, těsnicí materiál.Je netoxická.

Doplňuji:
Pro ty co chtějí zhubnout. Přimíchat do stravy. On nabobtná a vyplní žaludek a není pocit hladu. Velice laciné v porovnání se zázračnými doplňky za neskutečné peníze v kterých bývá přimíchán.

elektrikář

Bentonit je minerální materiál. Těží se na Karlovarsku našedlé až nazelenalé barvy používá se jako slévárensky písek odlitek má čistší povrch, v usazeninách pod Jáchymovskými kopci to byl radio aktivní materiál