Co je autonomní republika?

Nejlepší odpověď
panenka

Autonomní republika je územně správní celek s vlastní ústavou, prezidentem, parlamentem, státními symboly a znaky. Není to však plnohodnotně nezávislá republika (není subjektem mezinárodního práva) a je politicky podřízena centrální vládě státu, na jehož území se nachází. O svých vnitřních záležitostech však rozhoduje většinou sama bez zásahů nadřazených celků. Má právo na určení úředních jazyků a vydávat vlastní zákony.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­tonomn%C3%AD_re­publika