Co je altruismus?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Altruismus je moderní označení pro postoje a jednání, která sledují prospěch druhého člověka (altruistické jednání, dobročinnost, nesobeckost, nezištnost).
Doplňuji:
opakem je egoismus

Zdroj: z wikkipedie

kapka

Trochu mi nejde do hlavy, proč si někdo dá tu práci, že sem položí otázku, na kterou by si mohl mnohem rychleji najít odpověď sám. http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&biw­=1024&bih=509&q=kres­len%C3%A9+obr%C3%A1zky+­zv%C3%AD%C5%99at&gbv=2&i­e=UTF-8&sa=N&tab=iw­#hl=cs&expIds=17259,1729­1,23756,24878,25532,2663­7,27400,27404&xhr=t&q=al­truismus&cp=5&pf=­p&sclient=psy&biw=10­24&bih=466&gbv=2&aq=0&a­qi=g4g-o1&aql=&oq=al­tru&gs_rfai=&pbx=1&fp=­886c18e9975cf8fe

Od registrovaného stálého člena to chápu, je to určitý druh komunikace. Ale u anonyma je to divné.
No nic.

annas

Kapko, máte pravdu. Dost často stejnou odpověď vkládám při podobném dotazu. Pohodlnost? Odpověď by určitě měl dříve.
Nedávné se již někdo po jedenácté ptal na to, co je mascarpone. Stačilo kliknout do modré lišty u Odpovědí…