matty

Co je a jak se získávají extrakty z živočichů a rostlin?

Zajímalo by mne zda jdou vyrábět extrakty laicky doma.

Odpovědi
Lencis

Jejda tak o tom by se dala napsat celá diplomová práce :-o

Extrakt neboli výtažek, výluh se získává různými způsoby. Od složitých technologických prosesů až po nejobyčejnější základní výluh, tedy např čaj u bylinek, kdy se jen natrjané a oprané byliny spaří horkou vodou, případně se dle požadované síly extraktu nechají louhovat pár minut.

Na bázi extraktů je celá řada potavin, přísad, ale také kosmetických výrobků, čistících výrobků atd atd…

Dandi

Třeba jed z hada dostanete tak, že ho necháte kousnout do balonku, který natáhnete místo uzávěru na lahev od okurek.

Attack-design

z květin např. vařením, ze zvířat např. po smrti, nebo ze sekretů