luckykubrt

Co je a co není dokonalost?

Aneb proč si lidé říkají, když nemůžu být nejlepší, budu ten nejhorší? Proč někteří vyvyšují smrt a pohrdají životem, který máme od Boha?

Prosím o zachování hlavní otázky! Děkuji.

.

Nejlepší odpověď
annas

Pročtěte si odpovědi v podobných otázkách.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20do­konalost

Každý povvažuje za dokonalé něco jiného. Ale nesetkala jsem se s tím, že by opakem dokonalosti bylo zlo a že by někdo chtěl být nejhorší.

Zlo je opak dobra, nikoliv dokonalosti.

„Maličkosti dělají dokonalost, ale dokonalost není maličkost.“
Michelangelo Buonarroti

„I mlčení je někdy projevem dokonalosti“. Franc Kafka

Bůh přece nemá rád jen dokonalé lidi, odpouští i hříšníkům. Bůh má rád všechny lidi.

Jak souvisí smrt a pohrdání životem s dokonalostí?

"Boh od nás ani tak nežiada, aby sme boli dokonalými pracovníkmi alebo dokonalými kazateľmi, alebo dokonalými v modlitbe, ako to, aby sme boli dokonalí v láske. "(Chiara Lubichová)

Další odpovědi
Drap

Neznám nikoho takového, ani jsem nikoho podobného nikdy nepotkal

zjentek

Dokonalost je, když třeba knihy sou rozházený, poootvíraný a založený všude po kvartýru, včetně toalety a botníku. Jenže pro druhýho je toto pěknej bordel, žejo, a teď co ten bůh a jeho pohůnci (alláh, ráma, jeho va…) mají jako dělat?

Kepler

Věčně omílané téma dobra a zla. Bez zla by dobro neexistovalo. A od koho že máme ten život? Já myslel že od rodičů.

bolak

Asi chtějí vynikat, ať tak či tak. Poslední je vlastně první odzadu. V obchodě se říká „špatná reklama taky reklama“.

hapiky

Jehovovi jako vždy začínají mluvit věcně, ale stejně vždy odbočí v diskusi k jejich bohu Jehovu. No a co je a není dokonalost? Dokonalé je jen to, co stvořil Bůh. Člověk klidně zničí nebo vyrobí cokoliv, „co něco hodí“.

luckykubrt

Annas: „Bůh přece nemá rád jen dokonalé lidi, odpouští i hříšníkům.Bůh má rád všechny lidi. Jak souvisí smrt a pohrdání životem s dokonalostí?“

Ale to je právě to, co mi nejde k sobě. Hříšník vraždí lidi, kteří se snaží žít mírumilovně. Je to jako příklad Kaina a Ábela. V Bibli je, že Bůh pohlédl nepříznivě na Kaina, potom Kain Ábela zabil (byl dokonalejší a spravedlivější, když on zůstal naživu a jeho bratr byl mrtvý ?) a měl strach že kdokoli ho najde učiní mu to samé a tak Bůh mu dovolil uprchnout a učinil nad ním znamení. Přitom Bůh slibuje dobrým lidem věčný život. Ale to by nesměli existovat žádní hříšníci, aby jsme tu mohli žít věčně. 😉

luckykubrt

Kepler: Ale kdyby Bůh Jehova podle Bible nestvořil Adama a Evu tak by nebyli žádní rodiče. 😉

Jínak původní otázka byla „Co je a co není dokonalost ?“

Kepler

To jen náboženská legenda a každé náboženství má jinou. Homo sapiens je už na světě 200 000 let. Dokonalost? To je jako s tím dobrem a zlem, když jsi to už zmínil. Co je pro někoho dokonalé, je pro jiného absolutně nepřijatelné. Ne, že bych byl zastáncem práva vzít někomu život.

luckykubrt

No pokud se budeme řídit podle evoluce tak tomu tak i bude, že silnější budou brát slabším životy jako predátoři. To je ale velký rozdíl oproti Ježíšova učení:

  1. Budeš milovat Jehovu, svého Boha
  2. Budeš milovat svého bližního jako sám sebe

A ano, i falešné církve jednají jako predátoři, když učí o evoluci. Přesto si nemyslím, že Ježíš je mýtus… to by nebyli ani Vánoce a Velikonoce.
Kdo je tedy dokonalejší, ten zlý nebo ten dobrý. A kdybys zabil v sebeobraně muslima tak nakonec budeš zase špatný. ☹

Kepler

Ano, Ježíš byla historická postava. Pak se toho příběhu chytili jiní a vytvořili nové náboženství. Nic proti tomu, věř si čemu chceš. Ale neměl bys slepě věřit jen jedné knize a přečíst si taky ostatní. Jinak to navozuje pochybnosti, jestli vůbec patříš ke druhu Homo sapiens.

quentos

Přečti si už jednou ten kodex. Co nejvíc se toho má napsat do pole pro otázku.
A otevři už někdy taky nějakou knihu.

luckykubrt

Já se ptám podle svého uvážení, na to neexistuje žádný kodex. 🙂 Kniha, která mně zajímá je Bible. Ještě by se to dalo definovat tak, že Ježíš učil své učedníky „pokud mně následujete, budete dokonalý jako můj nebeský Otec.“ Proč tedy lidé nežijí v souladu s Boží vůlí ? 😉

dubraro

Protože jsou to lidé a ne andělé.
Bůh dal lidem svobodnou vůli, i když musel vědět, že ji budou používat.

luckykubrt

No spíše zneužívat. Svobodnou vůli používají i věřící, ale ke slávě Všemohoucího Boha Jehovy. 😉