pizlicka

co hrozi za trestny čin vydírání?

jeden muz mi neustale pisemne vyhrozoval smrtí,pokud neudělám to a to,ted mi prislo od policie,ze trestny cin se skutecne stal,ale dali to na paragraf 175 vydirani.ale on mi hrozil smrtí! jaky trestny čin,je horši-vyhrožovani,nebo vydírání?konkretne to policie nazvala PŘEČIN VYDÍRÁNÍ

Nejlepší odpověď
klumprt

Vydírání podle § 175 odst. 1 tr. zákoníku – šest měsíců a čtyři léta
Nebezpečné vyhrožování podle § 353 odst. 1 tr. zákoníku – až jeden rok.

Zdá se, že vydírání je závažnější trestný čin.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/

Další odpovědi
JájsemRaibek

Je to jednoduché. Sama píšeš, že ti jeden muž vyhrožuje, abys něco udělala.
Vydírání je v trestním zákoně definováno takto:
Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl .....
Tudíž on tě vydíral, abys něco konala.

Viera

Pan Klumprt se málinko překlepl. Není to 6 měsíců a 4 léta, ale 6 měsíců AŽ 4 léta. Záleží na závažnosti výhružek a na jejich „plnění“ vyhrožovatelem. Držím Vám pěsti.

klumprt

Ano, překlepl. Díky za upozornění.

pizlicka

ja Vás pochopila 🙂

ivzez

Mně Klumprtova odpověď přijde srozumitelná i s tím překlepem (dokud jsem nedošla k Vašemu příspěvku, ani jsem si chybějícího „Ž“ nevšimla) …