nika68

Co hrozí při nedobití kreditu u O2?

Dobrý den, poradil by mi někdo, v mobilu si dobíjím kredit dobíjecím kupónem a platnost tohoto kreditu vyprší určitým dnem, do tohoto dne bych si měla zároveň znovu kredit dobít. Já však tento kredit neprovolala, zbývá mi tam docela velká částka, a proto si dobíjet nechci. U 02 takto musím dobíjet každého půl roku. Asi před týdnem mi O2 poslala sms, že pokud si nedobiji, omezí mi služby. Co to vůbec znamená to omezení služeb? A pokud si nedobiji, nepropadne mi můj kredit?
Děkuji za rady a přeji pěkný den.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ten kredit propadne operátorovi, takže bude dobré, když tam dobijete 200Kč aby ta platnost se posunula.
Omezení služeb znamená, že se nikam nedovoláte, neodešlete SMS apod. krom komunikace s operátorem – Vy tam budete mít vlastně 0 Kč platného kreditu.

Navrhuju abyste když tak koukla na jiné tarify, nevím, jak jste náročný zákazník, co vše požadujete, ale současný tarif, věřím, že Vám nesedí.
Doplňuji:
mosoj: Například u Bleskmobilu či Mobil.cz stačí, abyste „protočil“ nějakých 34 korun – u obou volání v rámci ČR za 2,50 Kč při standardní tarifikaci 60+1 – první minutu zaplatíte celou a pak se to účtuje po vteřinách); sms v rámci ČR za 1,50 Kč.

Vše je bez závazku, bez dalších poplatků /například za vedení SIM apod./.

Podobně je na tom i Tesco Mobile bez ClubCard balíčku, tam minuta vyjde tedy na 2,90 do ostatních sítí v ČR mimo vlastní TescoMobile.

O něco horší situace je pak u jiných virtuálů (že se nám s nimi roztrhl pytel tedy), tam je opravdu nutné číst podmínky, protože někteří Vám sice napíší, že platnost kreditu je půl roku, ale dole malinkým písmenkem je napsané, že pokud kredit klesne pod 50 Kč tak se platnost snižuje na 3 měsíce.
Nebo u jiného virtuála zas pokud neprovoláte za půlroku aspoň 500 Kč, tak si začne účtovat udržovací poplatek ve výši 39 Kč měsíčně a tak dále a tak dále.

Jinak O2 nabízí nulový paušální tarif, nebojím se napsat, podpultový tarif Zero (a Vodafone tuším něco podobného má taky). Ten je pro ty, co používají mobil úplně minimálně, co mají třeba měsíční útratu i pod 10 Kč. Prostě co si protočíte, to si zaplatíte. Jen ty ceny položek jsou docela pálka – minuta volání v rámci ČR 6 Kč při tarifikaci 60+60 (každá započatá minuta se platí) a SMS za 2 Kč.

iceT: Platnost kreditu na předplacené kartě je maximálně 1 rok a závisí na výši dobité částky. Při dobití do 99 Kč je platnost 45 dnů, při dobití 100 Kč až 499 Kč je to půl roku a při dobití nad 500 Kč pak jeden rok. (převzato z http://www.o2­.cz/osobni/vo­lani-a-tarify/predplacena-o2-karta.html)

Další odpovědi
mosoj

Jestliže neprovoláte 200 Kč za 6 měsíců. Tak vám žádný tarif vyhovovat nebude. U paušálu budete platit paušál každý měsíc ať ho provoláte nebo ne.
U některých operátorů vám ho maximálně převedou na další měsíc.
Zjistěte si jestli některý z dalších operátorů nemá dobu podmínky nabíjení delší než 6 měsíců. Většinou to ale bývá tak že čím delší je podmínka nabíjení tím dražší je tarif.
Doplňuji:
No já si právě myslím že O2 má nejdelší dobu snad 12 měsíců , ale to bylo dříve.

iceT

Hm,zvláštní,mám dobíjecí kartu O2,nedobito kolem roku,karta stále je aktivní…
Doplňuji:
Nejnižší částka u standardních operátorů je snad 200 kč nebo je to jinak?U těch blesk a mobil cz snad i tesco mobil je to snad nejméně 150 kč.