pizlicka

co hrozí člověku,pokud projede dvakrat na červenou?

policie na místě dotyčného nechytila,ale dosel dopis,že se ma dostavit na přestupkovou komisi myslim?hrozi odebrani řidičáku,nebo pokud pokuta,jak vysoká?děkuji moc za informace.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jízda na červenou

Tohoto přestupku se dopustí nejen řidič, který nerespektuje svítící červenou na semaforu, ale také řidič, který nezastaví na pokyn „Stůj“ při řízení provozu policistou (a za určitých okolností hasičem). Za tento závažný přestupek hrozí řidiči ve správním řízení pokuta 2.500,– Kč až 5.000,– Kč, v blokovém řízení je řidiči uložena pokuta do 2.500,– Kč. Pokud ale řidič takovýto přestupek spáchal v předchozích 12 měsících dvakrát a vícekrát, musí mu být uložena vedle pokuty i sankce zákazu řízení na 1 až 6 měsíců. V takovém případě není možné projednat takový přestupek v blokovém řízení. V obou případech je však takové jednání ohodnoceno 5 trestnými body.

Zdroj: http://www.dopravni-pravo.cz/dopravni-prestupky/

Další odpovědi
ten který je

Takovému řidiči může hrozit i ztráta toho nejcennějšího – ztráta života…

Zbynas

Opakování přestupku = VŽDY ztráta ŘP. U VŠECH přestupků.

klob1

Pravda souhlas s „ten který je“ , pokud by šlo jen o ten jeho bez návratu.
Jinak to má dobré, horší,kdyby projel třeba na modrou nebo růžovou.
Takových lidí dnes jezdí na tu čevenou až hrůza, proto člověk musí myslet za ně.
Takový člověk nepatří ani jako pěší.
Omlouvám se, že neodpovídám,ale měl by být moc vysoký trest, aby to příště věděl, pokud příště.

cukrar

Jednoduše, hrozí mu toto:
http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-5.html

cochee

Policie jej chytit nemusela, stačí záznam z křižovatkové kamery.