jirka F

Co hrozí člověku, který si lokne benzínu?

mimo odvoz na psychiatrii.

Nejlepší odpověď
Kelt

Každá látka je svým způsobem nebezpečná pro zdraví, záleží v jakém množství to požije. Konkrétně to nevím, ale existují Bezpečnostní listy pro každou látku a tam je uvedeno smrtelné množství, tedy dávka, která zabije třeba myš a pak se to dá přepočítat podle hmotnosti člověka. S malým množstvím si poradí organizmus, pak mohou nastat problémy zdravotní.

Další odpovědi
Kepler

Není to nic příjemného. Při požití – malé nebo žádné očekávané příznaky. Může se vyskytnout nevolnost a průjem. Požití (polknutí) této látky může mít za následek změnu stavu vědomí a ztrátu koordinace. Kritická dávka je malá až velká štamprla. Doporučuje se nekouřit, jinak bys zdařile napodobil Soptíka.
http://krizpor­t.firebrno.cz/oh­rozeni/benzin-automobilovy-bezolovnaty

zjentek

Hrozí komplikace. Hádám, že benzín člověka nijak nenastartuje!

led

… že mu nnejaký humorista podá zapálenú zápalku… na istom predstavení dokázal takýto živý chrlič ohňa svojim „dychom“ na 4m zapáliť záves (je pravda, nebol to priamo čistý benzín, ale zmes )
Záleží od množstva vypitého benzínu, od nepríjemnej chute v ústach až po zdravotné potiaže. Jedna kvapka neuškodí, ale niekolkonásobne „kvapka ku kvapke“ dokážu spoločne veľmi uškodiť