Michaelka54

Co hrát za hru s kamarádkou?

Je nám 15 let a chtěli by jsme si zahrát novou hru s papírem a tužkou… Už nás nebaví flaška nebo piškvorky a město jméno..... Deskovek taky moc nemáme… Hra by měla být na způsob otázek a odpovědí nebo o tématu 15ti letých holek… Děkuji

Nejlepší odpověď
briketka10

Lodě to jsme hráli ve škole s klukama .

Další odpovědi
jamar28

Já znám obrázkovou hru, která má i slovní verzi. Popíšu obě, je to zhruba nějak takto:
Obrázková verze – každá si vezměte papír a tužku. Do vrchní části papírů nakreslete hlavu a krk. Zapojte fantazii a udělejte nějakou bizarní hlavu, nemusíte se snažit o realitu. Pak papír přehněte tak, aby nebyla vidět hlava, ale jen kousek krku. Papíry si vyměňte a na krk nakreslete tělo až po pas. Opět se snažte o bizarnost a humor. Opět papír přejhněte tak, aby bylo vidět jen napojení na pas. Papír opět vyměňta a na pas napojte nohy až po lýtka. Zase přehnout a vyměnit, nakreslit zbytek noh, rozbalit papír a kochat se stovřenou příšerkou.

Slovní verze – princip je úplně stejný. Existuje určité schéma, vlastně otázky, na které se odpovídá – jaký, kdo, s kým, kdy, kde, co dělali, proč to dělali. Vždycky napíšete na papír odpověď na otázku (popřadě samozřejmě), na každý řádek novou, zase přehnete tak, aby to nebylo vidět a vyměníte si papíry. Až větu dokončíte, papíry rozbalíte a přečtete. Výsledek by měl vypadat opět třeba takto:
Zelený hroch
se svou senilní babičkou
včera
vzadu u popelnic
přednášeli Shakespeara
aby se svět dál točil

Je to volovina, ale pobaví, hlavně když vám je 15. :)

ivzez

Hru, kterou popisuje Jarmar znám s „příběhem“.
Místo kreslení napíše každá úvod příběhu (1 až 2 věty), přeloží
papír a předá papír druhé, která naváže jednou větou, přeloží, …

Ztížit můžete tím, že při předání řeknete nahlas poslední slovo
(případně dvě až tři slova) z právě napsané věty.
_____

Další možnost je zkoušet se „hravě“ z češtiny (či dalších předmětů). Např. tobě by prospělo procvičit shodu podmětu s přísudkem, podmiňovací způsob slovesa být…

jamar28

Pochopitelně zcela stěžejní je, abyste navzájem nevěděli, co ta druhá kreslí/píše, jinak je veškerá sranda pryč.