Protiva

Co hodnotím palcem?

bolak píše
Palec se nedává za lepší odpověď, ale za užitečnou odpověď.
No dobře, ale proč je políčko nominace? Tam je přeco užitečná odpověď, nebo ne?
Milí zlatí, nominovali jste už někoho?
Doplňuji:
Možná jsem protivný, ale vlastník stránek také uvádí:
Nominaci může udělit pouze zlatý nebo stříbrný uživatel a administrátor serveru.
Pokud chcete odměnit uživatele za odpověď, využijte prosím ikonu palce.

Jinými slovy palec je odměna za snahu.

Nejlepší odpověď
bolak

Nominace se dává za „nejlepší“ odpověď.

Teda aspoň by se měla dávat. :) (proč je tam ten smajlík, všichni víme)
Hodně odpovědí může bejt užitečnejch, ale nejlepší může bejt jenom jedna.

Když to shrnu, tak názor se kterým soulasíš, bys měl ohodnotit palcem a pokud narazíš na odpověď, která vysoko předčí všechny ostatní odpovědi, tak tu bys měl potom nominovat.

O nominacích, bramborách, brejlení a pětitisícových bankovkách, najdeš více zde > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nenominujete

Další odpovědi
Drap

Někteří dávají nominaci třeba i za to, kdy odpovídajíécí odpovídá na něco jiného než se tazatel ptal, někdy i za opsané , nebo zcela nepravdivé informace. Nominace tak slouží převážně k upřednostnění některých lidí, kteří jiní, a nebo jejich podivné skupiny se snaží vyzdvihnout nad ostatní. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

anonym

Protivo, přečti si na stránce dole „nápovědu“. V bodě 4 najdeš přesnou odpověď na to, jak funguje hodnocení .
Nominovala jsem už dost odpovědí, u kterých jsem byla o jejich správnosti skálopevně přesvědčena. Tak jako mám právo označit odpověď správnou (a může jich být u jedné otázky více), tak využívám právo 1 užitečné odpovědi, která splňuje kriteria, na něž při každé nominaci je hlasující upozorňován ještě dalšími dotazy vloženými provozovatelem stránek.
Raději si přečti sám, co je zde uvedeno vlastníkem stránek, abys zbytečně netápal kvůli hlasu někoho, kdo dělá kolem sebe humbuk a neinformuje objektivně, ani správně.
Doplňuji:
Snažit se přijít věci na kloub neznamená, že jsi protivný.
Jako zlaté se mi občas místo nominace nabídne také jenom možnost odměnit odpověď palcem. Někdy mohu nominaci této odpovědi udělit až za jeden nebo dva dny. Někdy už se také k této otázce nevrátím a nominaci prostě zpětně neudělím.
Dávat „palec“ můžeš kterékoliv odpovědi, která se Ti zdá správná. Nebo také můžeš vzýít v potaz drapovu odpověď a hledat chyby na všech okolo, jen na svých odpovědích je nenacházet. Protivo, všichni jsme chybující. Největší chybou zde je, že se tu vytvořilo několik zájmových skupin, které po sobě dost tvrdě a naprosto v rozporu s kodexem „jedou“. Proto zde také funguje bodování nesprávných , a to vyloženě špatných, odpovědí, přihrávání si bodů a házení špíny na druhé, jenom aby se špína vlastní ukřičela lžemi a neopodstatněnými, či chybnými, závěry. I o tom je zdejší „bodování“.
Takže máš jedinou možnost – projdi si písemné podklady, udělej si vlastní názor na zdejší praktiky a podle toho se nějak zařiď.
Bodování a nominování už bude záležet jen na Tobě. Pokud položíš vlastní otázku, tak nejlepší odpověď můžeš nominovat i Ty s tím, že se po Tvém výběru otázka „uzamkne“. To znamená, že už nikdo nebude moci připsat další odpověď. Body ale budou všichni smět přidávat i dále.

Sůwa

Já to chtěla aspoň vyzkoušet, ale když se mi otevřela ta tabulka, tak jsem se zalekla odpovědnosti a ztratila odvahu. Co když jsem přece jen nevybrala tu nejlepší…

bolak

neboj se toho!!!

bolak

Ten co kolem dělá humbuk a neinformuje objektivně (??) ani správně, to jsem prosím já. Ocko má asi pravdu, z mé odpovědi si příklad neber, ona a její kumpán umí nominovat mnohem lépe než já, tam se uč.

Jinak v nápovědě v bodu 4) se píše, že nominovat odpověď má možnost pouze zlatý a stříbrný uživatel, nicméně nominovat může klidně i registrovaný uživatel, ale výhradně u vlastních otázek.

To jak to potom dopadne, to už je halt věc jiná > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byl-nebo-delal-podomkar

Sůwa

Fííha, tak to bych za takovou a ještě ke všemu nominovanou odpověď zalezla pod hadr. Nějak tam ale není vidět, kdo nominoval…

bolak

Ta otázka je stará den, takže musel nominovat zakladatel otázky. Za tohle ocko nemůže, ale že tam tu odpověď nechá…

Zřejmě jsou opravdu pro někoho důležitější body, i když svou odpovědí mateš občani.

Sůwa

Nějak mi to nedalo spát ( stejně je mi horko ),tak mne napadly doplňující otázky :

  • tazatel – >birena< 07/12 jediná otázka, žádná odpověď – mohla to být nominace z neznalosti
  • dá se smazat vlastní chybná, ale nominovaná odpověd?
  • slovo podomník nutně musí být zkrácenina z PODOMní obchodNÍK. To je v poslední době dost frekventovaná profese, ale zdaleka ne tak vážená jako za 1.republiky ( Ota Pavel – Popper )
  • výraz podomek dávno zanikl, tak proč by se na něj někdo ptal ?