aruallaf

Co evropu spojuje? a rozdeluje?

otazka ze zemepisu v 8 rocniku

Nejlepší odpověď
annas

Zkoušela jste vyhledat sama? Zřejmě ne.Jinak byste našla odkaz, který vkládám. Uvedla jsem hesla, u nichž najdete další podrobnosti,

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:FZ49b_kvWmgJ:­www.matzem.cz/pre­zentace/evropa­ne_spojeni_roz­deleni.pps+&cd=4&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

Co Evropany spojuje a rozděluje?

PŘÍRODNÍ PODMÍNKY VHODNÉ PRO…
ZEMĚDĚLSTVÍ
OBYVATELSTVO
HUSTOTA OSÍDLENÍ
HOSPODÁŘSTVÍ
ZÁVĚR
kulturní odlišnosti (jazyky,národnosti, náboženství) ⇒ rozmanitost krajin, historický vývoj)
I přes tyto odlišnosti = EXISTUJE JEDNOTNÁ EVROPA.
VYCHÁZÍ ZE:

  • společných historických a společenských kořenů
  • vyústění snah o jednotu = EU

Další odpovědi
iceT

Otázka ze ze zeměpisu 8 ročníku?V tom případě by odpověd na ni měla být i v učebnici téhož ročníku.....

arygnoc

spojuje poloha (kontinent), príroda.
rozdeľujú ľudia a peniaze (rozumej politika).

lota

Otázka na první pohled vypadá jako hluboká a filosofická, škoda, že je potřeba dětem cpát odpověď. Sama bych uvedla jako spojující prvek stejný kontinent a lidé, kteří mají stejné základní potřeby. A to co lidi rozděluje/odlišuje je mentalita jednotlivých národů, tradice.

Andre5000

Evropská unie.