dust8

Co donutí slepici rozklovat vlastní snesené vejce a jak toto co nejvíce eliminovat?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Hlad a přivyknutí si na tu chuť… slepice je všežravec a sní všechno. Kldině i vlastní vejce, které právě snese.
Proč s tím začne? Nějak se k tomu dostala, buď ji majitel dobře nekrmí a má hlad nebo pravděpodobněji ji krmí syrovými vejci (třeba starými), či se slepice někdy dostala k obsahu rozbitého vejce… a pak už si zvykla je sama rozbíjet a žrát (od ní se to samozřejmě naučí i ostatní).
Pokud už to dělají pravidelně, je lepší je obměnit… (mimimálně alespoň tu jednu, pokud to prozatím dělá jen ona sama).

Další odpovědi
dubraro

Nedostatek vápníku. Přidávat vápník do krmení.

Dochy

Jak píší kolegové – Disraeli, dubrao.
Vápník – u nás se slepicím např. nosí zpět skořápky. Ale usušené a rozdrcené (aby si slepice nezvykli pak bušit do snesených vajec)
A nikdy syrové vejce do krmení.

Disraeli

Občas se podaří rozbít vecje samotné slepici… nechtěně nebo tím, že je ještě mladá a neví jak/kde snášet (nebo úplně blbá a snáší vejce třeba na bidle a pak padají na zem – i takové slepice jsou).