Damiana

Co donutí kuřáky s jejich zlozvykem přestat?

Smrdí to, leze to do peněz, omezuje okolí, ničí zdraví.
Myslíte, že pomůže taková drsná osvěta nebo každý čeká, až negativní dopad kouření pocítí na vlastní kůži? Přijde mi, že spíš kuřáků pořád přibývá, ačkoli jsou známé a zveřejňované všechny nechvalně „proslulé“ konce této závislosti…

http://www.bles­k.cz/clanek/vi­deo-sokujici/173133/tv­rda-kampan-proti-koureni-donuti-kuraky-tyhle-spoty-prestat.html

Doplňuji:
Děkuji za všechny odpovědi. To video je opravdu děsivé, ale myslím, že možná právě tohle je jedna z cest, která by mohla lidem otevřít oči a těm, kteří teprve „začínají“ ukázat to, co by je mohlo čekat.
Mě osobně nejvíc vadí, že jsem stále ještě jako nekuřák omezována cigaretovým dýmem, a bohužel musím urputně hledat místa, kde se nekouří. ☹

Nejlepší odpověď
Pájo

Rozhodnutí přestat kouřit musí vždy „přijít zevnitř“, musí se v hlavě kuřáka „něco změnit“. Důvody se pak různí a jsou jen otázkou motivace… mohou to být (akutní, chronické) zdravotní potíže, partner, děti… cokoli.
Doplňuji:
Přeji každému takovému dost odvahy, vůle, podpory a pomoci v pravou chvíli a ohleduplné přátele. Vždyť každý máme nějaké své démony, které je třeba přemoci… ;)
Nemusí to být jen kouření nebo alkohol… jsou to častěji i věci banálnější jako nedochvilnost, opakovaná nespolehlivost apod., které by bylo záhodno změnit… vyžaduje to svůj čas a nalezení „pokojného bojovníka“, který se skrývá v každém z nás.

Další odpovědi
johana 56

Někdy nemoc,partner/ka,dě­ti, finanční situace.Rozodně ale pevná vůle s kouřením skončit.

mrblackwell

U mě je to zdraví.To ostatní není vůbec důležité.
Doplňuji:
Jo ještě vám zasílám jeden zajímavý odkaz,ale vůbec se ho neodvážím komentovat to je na každém z vás.

http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1599-koureni-vas-muze-zachranit-pred-rakovinou-plic-.aspx

briketka10

fuj Damianko co mi to já jsem taková závislačka ☹
to je tak hnusný video musím se nad sebou zamyslet a to pořádně !!

redy

No, tak to je síla.
Bohužel to není jen kouřením,rakovina je neřád.Moje teta vživotě nekouřila ale její smrt,byla pomalá a bolestivá.

anonym

Někteří co mají pevnou vůli, tak přestanou sami, jiné donutí cena, druhé zdraví, ty ostatní smrt, takže jednou přestane kouřít každý.

tom004

Určitě ne nějaký generální zákaz.Je to stejný nesmysl,jako když nám v dětství rodiče zakazovali chodit k sousedovi na třešně.My měli tři velké stromy výborných chrupek,soused jednu menší a určitě horší chuti.U nás se trhat mohlo,takže jsme nejdříve orvali třešně sousedovi.A navíc si nedovedu představit společnost,kde by všichni byli nekuřáky,absti­nenty,byli slušní,dochvil­ní,pracovití,prav­domluvní,pros­tě veskrze klaďasové.Taková společnost by nemohla přežít a pokrok by byl tak na úrovni doby kamenné,protože jen líný člověk je schopen a ochoten vymyslet něco aby si práci ulehčil,v lepším případě se jí úplně zbavil.Nedomyšlené zákazy většinou nic neřeší a mají zcela opačný výsledek.

Drahuška

Jen vlastní rozhodnutí…stejně jako začít

ten který je

Mnohdy to bývá až vážné varování lékaře.

mosoj

Kuřte si co chcete a kolik chcete, ale žádám, nekuřte mně pod nos !!!!
Nemám zájem.

Janasa

Myslím, že to může pomoci. Třeba jako spoty Nemyslíš, zaplatíš! Třeba si to kuřáci uvědomí. Jak píšou ostatní, je potřeba, aby sami chtěli přestat, jinak je nic nedonutí.

s1066

ANI SMRT NE DROGA JE DROGA

pizlicka

hořící koudel u pr… damianko:-)vlastni zkusenost:-)