dust8

Co donucuje lidi neodpovídat na pozdrav?

Nejlepší odpověď
elkon

Nic, je to špatnou výchovou v mládí. My jsme byli vedeni k tomu, že každého staršího, kterého známe, máme pozdravit. Později, když dítko rozum pobíralo, se k tomu přidalo, že muž zdraví ženu, nebo zdravíme při vstupu do místnosti, pokud už tam někdo je. Možná se ještě něco najde, teď si nevzpomenu.

Další odpovědi
paul1

To nevím, ale mohou to být i nějaké komplexy. Sem tam někoho takového potkám.
Jsou to někdy i ženy (mladé), ale většinou muži. Já takové lidi nahlas a srdečně pozdravím, někdy i odpoví.

Rokio

Neodpovídání na pozdrav je projev arogance, povýšenosti, hulváctví a buranství.

aliendrone

Hoši, hoši, vidno že máte slušné vychování (gratula!), ale s rozumem to trošičku pokulhává… ;) :)

Nesmíte hned vidět bubáky (čili zjentky) za každým rohem. Celkem ZÁSADNÍ roli v tom totiž může hrát obyčejná a SLUŠNÁ nahluchlost/hlucho­ta. ;) :D :D

Drap

Nedonucuje je nic. Jeto pouze jejich nevychovanost a neúcta ke svému okolí.

michalds

nevychovanost