Rokio

Co dokážete koupit za svoji výplatu?

Co se dá koupit za vaši měsíční čistou mzdu?

Nejlepší odpověď
vlk.1408

Za svou výplatu dokáži koupit to, co je potřeba (a nejenom pro mě) a to, co potřeba není, ale udělá to prostě radost. Od toho peníze jsou, aby se utrácely.

Další odpovědi
anonym

vše základní. jídlo, celková režie, důchodové spoření a ještě dávám 25% z platu na spoření. nekouřím, nechlastám, nehraji bedny, nemám dluhy.

anonym

Rád bych se pochlubil, ale znáš tu českou vlastnost- závist. Jinak se mám, po finanční stránce, velice dobře.

Agneta

Deset nocí v nejdražším českém hotelu (za 5000 Kč se dá v každém přespat, ale ne v nejdražším pokoji). To je ale moje bruttoapanáž, určená na útratu jako kapesné, netto je mnohem vyšší, ale zatím jsem nevyužila (Lambíčko, Ferárko, Poršátko):D

led

To, čo potrebujem, hlavne jedlo. A vy?

marci1

To co potřebuji a co mně a mým blízkým dělá radost. 🙂 A to nejlepší se ani koupit nedá.

anonym

Představ si, že za komunistů jsem za svůj denní plat (120 Kčs) šel na ples s manželkou a stačilo mně to.2× vstup za 10 Kčs, 2× řízek za 15 Kčs, lahev vína za 24 Kčs, 10 piv či místo piva panáky a měl jsem pěknou opičku.
Dnes mně můj denní plat (500Kč) na ples nestačí.2× vstup 150, 2× řízek 120 (a už mně 40 kč chybí) a to si nemohu dát ani víno nebo pivo.
A když chceš vědět co si za výplatu koupím, tak si to spočítej (10000 čistého), takže za komunistů (2500 čistého) jsem si toho koupil víc.

Emefej

Vše co potřebuju a ještě něco zbyde.

Agneta

On má lahny samozřejmě pravdu, ale když se na to podíváme podrobněji, tak se mu zase tak špatně nevede, chodí zabíjet po vesnici*…atd. to je vlastně příjem – takové všelijaké „melouchy“, na druhou stranu musí…ale zato měl nadstandartní minulost (po desítky let, kdy jiní strádali), takže: život je relativní
*)neplatí žádný nájem, má svoje topení které nekupuje(dřevo)atd.

anonym

Lahny, ty chodíš na ples v Opeře? U nás v městyse vstupné á 80, guláš á 50, pivo á 20 a ještě by mi z tvého platu denního platu zůstalo na panáky. No jo, jaký kraj, takové ceny.

anonym

Ne, na plesy nechodím, protože na ně nemám.
Za komunistů ples u nás v hospodě s cenami jak jsem psal.Nyní bych musel na ples do 5 km vzdáleného města a tam jsou takovéto ceny.Vstup je sice za 100 Kč, ale 50 Kč je místenka.
A za guláš, tak to jsi z laciného kraje.Ve městě guláš 99 Kč.Pivo buď Krakonoš za 22 nebo Svijany za 25 Kč.
A to ještě nepočítám dopravu do města.U nás do hospody za 15 minut zadarmo, nyní do města buď autem nebo taxíkem a to také není zadarmo.
A ono je také rozdíl jestli někdo pořádá ples v kulturním domě (na vesnici) nebo, jak píšu v blízkém městě, v sále který postavilo město a chce za ples nájem 18 tisíc a to bez elektřiny a topení.To se musí platit zvlášt.

cukrar

Minimální hodinová mzda se zvýší od příštího roku z 50,60 Kč na 55 Kč.

8× 55Kč= 440Kč jako minimální plat, který bere jen méně jak 3% lidí, včetně těch, kteří mají další příjmy od zaměstnavatelů na černo, nebo diška

anonym

Počet lidí, kteří nedosáhnou na průměrnou mzdu, v České republice stále roste. Loni byla průměrná mzda 24 319 korun, ale nižší výdělek pobíralo 67 procent zaměstnanců. V roce 2007 nedosáhlo na průměrnou mzdu 64,1 procenta zaměstnanců a v roce 2009 to bylo již 66,5 procenta zaměstnanců.

Sice je to článek staršího data, ale čísla se nemění.Stále nedosáhne na průměrnou mzdu 2/3 lidí.
Za komunistů to bylo naopak.2/3 na ni dosáhly.

Agneta

lahny já ti to ráda řeknu: ty se máš dobře. Nebuď takovým pesimistou, to ti to fakt nikdo z příbuzenstva a přátel nepoví?