ddelta

Co dobrého nebo špatného může způsobit konzumace mouky z neoloupaného prosa a neoloupané pohanky?

Peču si z této mouky chleba doma. Mouku si doma melu.

Odpovědi
anonym

Pokud nemáš nějakou alergii, pak ti celozrnná mouka (pečivo z ní) nikterak neublíží – naopak – neobsahuje pouhý škrob (jako bílé ´omleté´ obilky), ale i vlákninu, vitamíny…
Takže – špatného nic (při zachování míry – ne, že by bylo možné se dlouhodobě živit jen takto jednostranně, člověk potřebuje i třeba živočišné bílkoviny, vitamíny rozpustné v tucích…
😉

elektrikář

Hlavně v žitě nesmíš mít fialová zrnka námelu námel v mouce dříve zavinil i otravu nebo haucinace.