Kelt

Co děláte s obaly, jak je využijete, než je vyhodíte?

Každý denně nakoupí hodně zboží, nebo je dostane nějakou zásilkovou službou. Zboží samozřejmě začnete používat a co s obalem. Některé se vyhodí hned – krabice od mléka, ale třeba polystyrén, papír, plasty se dají použít, například sbírají se víčka od PET lahví. Některé zboží, třeba elektro je ve velké krabici, tu si mohu ponechat pro případnou reklamaci. Ale třeba určité potraviny jsou v plastovém obalu, který se dá využít a pod. Má někdo s tím nějaké zkušenosti, nápad, nebo vše hned vyhazujete? Váhám, zda to zařadit do ochrany přírody, nebo do volného času.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mikrotenové sáčky se dají použít vícekrát, papír třídím, stejně tak i PET flašky a ostatní plast, tetrapacky musí do směsného odpadu a použít se nedají. Větší kartónové krabice jsem si většinou nechával, což se mi nedávno šiklo při stěhování.

Další odpovědi
Drap

Co lze nějakým způsobem využít tak využiji, pro které obaly nemám další využití vyhodím hned. Víčka se sbírají, ale pokud vím, tak je dnes už nikdo nevykupuje. Co s nimi budeš dělat až jich budeš mít několik pytlů?