LucinkaVyh

Co děláte proti rosení plastových oken?

Hrozně se mi rosí plastová okna. Můžete mi prosím poradit, jak toto, kromě častého otírání oken, omezit?

Díky

Nejlepší odpověď
marci1

Otevřete si ventilačku do polohy mikroventilace.
Doplňuji:
http://www.dvere-okna-plastova-hlinikova.cz/i­mages//tipy/ro­seni-skel-zevnitr-mistnosti.pdf

Další odpovědi
beer

Mám plastová okna, ale nerosí se.
Tipy proti rosení: nesušit prádlo v bytě, používat mikroventilaci, atd.
Něcvo jsem i vyhledal: http://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/plastova-okna-zaskleni-vetrani-ventilace-6523.html
Doplňuji:
Jo, taky zapínat při vaření digestoř..

Rohlik

V obchodech existují speciální průhledné fólie, ktere se na vnitřní stranu oken nalepí pomocí fénu. Navíc to má termoizolační účinky, takže ušetříte za teplo. Potom už rosení nemusíte řešit.
Doplňuji:
Konkrétně tohle jsem myslel: http://www.tesa-tape.cz/consu­mer/usetrete_za_e­nergie_s_tesou­/tesamoll/tes­neni_okna/3315744,c­.html

suaeda

Plastová okna se mi nerosí. Pravděpodobně bude v bytě vyšší vzdušná vlhkost. Omezit vlhkost tak jak už zde uvádějí ostatní. Plastová okna velice dobře těsní takže je nutné zajistit větrání. Hlavně při činnostech, kdy se zvyšuje vlhkost. Při sušení prádla, nebo při vaření otevřít okno (ventilačku). Problém by mohl být také ve starších domech, kde je špatná izolace. Může zde být vyšší vlhkost zdiva.

Drap

Nic, okna se mi nerosí. Zřejmě chybí mikroventilace, nebo jsou celá okna nějaké šmejdy.

Taccker

Ahoj,
doporučuji přečíst: http://www.vokno-plastova-okna.cz/proble­matika-roseni/ , mají tam opravdu hodně informací o problemacite rosení oken.

Croacker

Dělalo mi to první rok po namontování oken. Po tom, co jsem si zvykl na večer aspoň hodinu větrat (celoročně) a přes noc mít okna na mikroventilaci tak je to bez problémů.

brudracz

Pokud je to jen rosení oken, tak bych udělal to co říkají ostatní, tedy se snažit snížit vlhkost v bytě – někdo má plno kytek, akvárium, vaří bez digestoře, suší doma prádlo… a všechna ta voda jde do vzduchu, tedy do prostoru. Tedy bych se zaměřil na odstranění příčiny – snížit vlhkost vzduchu.
Pokud jsou k tomu např. v rozích plísně, doporučím např. elektrický odvlhčovač, my jsme měli neustále zapařená okna, tvořily se plísně… omezili jsme všechny zdroje vlhkosti, zakoupili ceresit, víc větrali a topili a vyjma zvýšených nákladů (ceresit, topení) se nic nezlepšilo. Zapnutím odvlhčovače jsme za týden vylili přes 40 litrů vody a nyní jej zapínáme jen zcela vyjímečně, spotřebu to má poměrně malou, takže spokojenost. Samozřejmě větráme, ale proto, abychom měli čistý vzduch a né kvůli zbavení se vlhkosti. Ventilačka otevřená hlavně v zimě je nákladná sranda.

sova 1

Mimo snížení vlhkosti vbytě je dobré koupit tzv. Heise Rohra aspon 25Watt.
Malá spotřeba a jste bez plísně, vlhkosti a navíc phlcuje bakterie.
Vyzkoušeno!!!

jerab

otevřít okna

Bumbes

mikroventilace + používám Sidolux cleaner s nano částicemi zamezující zaprášení a roseni skel…

tatula

Vytahuji na noc žaluzie a voda na sklech je minimálně. Větrat a soustavně topit je samozřejmostí. Jestli jde u vás o extrémní rosení, tak jak už tu padlo, odstranit co nejvíc zdroje vlhkosti, použít odvlhčovače.

tyna.ryglova

Já jsem našla na internetu spoustu článků o tom, jak zamezit rosení oken, ale nic nepomohlo. Koupili jsme si nová plastová okna a máme klid. Dříve jsme měli dvojsklo a teď máme trojsklo a to jedno sklo navíc je strašně znát. Prodejce nám kladl na srdce, abychom o okna pečovali, abychom je po pár letech nechtěli reklamovat. Na internetu jsem proto hledala, jak se okna udržují a narazila jsem na tento článek http://www.utul­nydum.cz/clanek/Zim­ni-rezim-plastovych-oken---mytus,-nebo-neco,-co-vam-zapomneli-rict , kterým se řídíme.

petrdostal

Kupte si kvalitní plastová okna. My máme nový dům a okna máme z https://www.jis­.cz/okna/ a nemáme problém s tím, že by se nám okna rosila. Každý den intenzivně větráme a topíme. Máme za sebou první zimu v domě a ani jednou jsem neviděl, že by byla okna mokrá.

anonym

beerova odpověď je téměř vyčerpávající, ale ještě bych si zjistila, zda ventilace je v pořádku a případně zkontrolovala, jestli v místnosti není nadměrné množství zelených rostlin.

www

Čau, taky mne to napadlo 🙂