Co děláte, když za vámi jedoucí auto svítí dálkovými světlomety?

Docela často jsou bezohlední řidiči, kteří takto jezdí a oslňují. Ano, můžu vnitřní zrcátko přepnout, ale venkovní už ne. Jsou ale i chápaví řidiči, že pokud zapnu výstražná světla, uvědomí si to a přepnou, ale některé to nenapadne a tak je rád nechám předjet a vracím stejnou mincí. A co vy, jak se zachováte?

Nejlepší odpověď
Conchus

Někdy pomůže zpomalit a nechat se předjet. Oplácet dálkovými světly může být riskantní, možná nehoda, nebo neúnosná agresivita darebáka, který si myslí, že jemistrem.

Další odpovědi
gecco

Podle situace

  1. rozsvítím zadní mlhovky
  2. ujedu mu
  3. zastavím si na kafe/cigárko
  4. ´vrátím mu to´

Asi tak v tomto pořadí…
😉

dědapetr

Zpomalím a nechám předjet,z blbci je marný boj.

Hykam

Dělám to obdobně jako Ty, jiná možnost asi není.

zzzlatokopka

Já párkrát lehce prošlápnu brzdu, abych nebrzdila, jen blikala, většinou mu to dojde, ale jsou blbci, co to nepochopí. Nechám je předjet, ale nevracím to, nebudu klesat na jejich úroveň.

Drap

Jak kdy. Záleží na situaci. Pokud mu neujedu a nepříjemně mne oslňuje, nechám ho předjet.

Luxx

já bych na něho zablikala dvojitým blinkrem.. snad by to pochopil

cukrar

souhlasím s kolegy, až na to oplácení. To se přeci nedělá, vždyť to může být někdo, kdo neví, co mu ukazujete, nevidí, že mu svítí fialová kontrolka…

honza19hk

u defendera mu zapnu výstražný,když to zhasne budiž když ne tak a´t si svítí když ho to byví. A u tatry pokud to nezhasne po upozornění tak mu zapnu zadní světla na korbě který používám na osvětlení prostoru za autem když používám naviják za tmy. 6 xenonovejch reflektorů nasměrovaných za auto ho donutí to zhasnout,když ne nic nevidí,protože dokud to nezhasne tak to nezhasnu.Jako bonus můžu zapnout sváděcí alej a oranžový zábleskový majáky na zadním čele korby a ty jsou dost protivný.