kasyta

Co dělat v situaci, kdy 25 letý syn opakovaně tyranizuje své rodiče (i fyzicky napadá, zejména po požití alkoholu, ale i

Nejlepší odpověď
Damiana

Situaci v žádném případě nezlehčovat, chování neomlouvat. Jednat tvrdě – pokud rodiče nechtějí dobrovolně ničit sami sebe.
Zavolat na syna Policii. Však oni si s ním poradí. V chládku se chlapec probere… Jestli je to alkoholik – protialkoholní léčebna se sice nabízí, ale že zkušeností vím, že „účinkuje“ jen vzácně. Bohužel. Pomáhá pouze přísný tvrdý režim, vlastní touha se změnit apod.
Jakmile ale pod vlivem alkoholu (nebo jiné drogy) dojde i k násilí, situace se musí řešit nekompromisně. Pokud má násilné chování i bez drog – je to ještě horší.

Další odpovědi
anonym

Pokud má v bytě rodičů nezdárný syn trvalé bydliště, okamžitě bych mu ho zrušila a přihlásila z těchto oprávněných důvodů na obecní úřad.
V tom případě by neměl v bytě rodičů co pohledávat. Může přijít na návštěvu, ale když bude na návštěvě a nebude se tak chovat, není problém ho nechat důvodně vykázat z bytu.
Je mu pětadvacet, takže je dávno dospělý, ať se o sebe postará…

anonym

Chlapeček by asi potřeboval někoho, kdo jej srovná, když nikdo takový není, policajti si s ním na chviličku poradí, ale oni jej zas pustí a všechno začne znova, takže bych se vůbec nerozpakovala a dala bych to k soudu, když ani po několikanásobném přivolání pomoci nic nezabere, nevím, jestli je v tom bytě syn trvale hlášen, pokud ne, tak ať se zbalí a odejde, pokud ano, doufám, že soudce něco podobného napadne. Pak už jen vyměnit zámek a je to. Možná i potom budou následovat od něj další útoky, to už bude zas pro něj o něco horší, tak snad to potom pochopí a dá pokoj, když ne, půjde si chvíli dřepnout.

MonkeyKing

Vy jste ten rodič?

anonym

Dejte mu vše co po vás chce. Stejně tak, jak jste to dělali těch 25 let. Mami pít! Mami jíst! Mami peníze! Mami peníze! Posléze přestane používat oslovení mami a zůstává; „Pít! Jíst! Peníze! Pivo!“

ladaadal

Co dělat? Jako kdo? Jako ten rodič, ten syn nebo jako cizí přihlížející? Rodiče toho moc nenadělají. Vychovali si fracka a teď se jim to vrací. Maximálně můžou podat trestní oznámení, ale to oni neudělají. Jako ten syn – co by dělal, evidentně mu to vyhovuje. Jako cizí přihlížející? Sice ti do toho nic není, ale chceš-li na pranýř, jedině můžeš poradit rodičům, aby podali trestní oznámení a snažili se co nejdřív syna zbavit, už by měl být samostatný. Ať uděláš cokoli, ve finále budeš ten nejhorší jak pro rodiče (přijdou kvůli tobě o syna), tak o syna (připravil jsi ho o rodiče, potažmo volný příjemný život, možná i zdroj financí atd.....)
Takže si můžeš vybrat.