dmatejek777

Co dělat se zapáchajícími lidmi v linkovém autobuse ČSAD?

Proč je tam řidič pouští? Co byste udělali vy, kdyby si k vám přisedala odporně zapáchající osoba? Cestuji 30–35 minut, takže to je dlouhá doba.

P.S. Nejde sednout si jinam. Je to klasický bus, kde vás ten přísedící zablokuje.

Nejlepší odpověď
Drap

Slušně bych požádal, aby odešla

Ani jedno z uvedeného. To nevyřešíš. Jedině snad tak, že přestaneš používat veřejnou dopravu. Jak to má řidič udělat? ˇČím změří kdo už páchne a kdo ještě ne ? Neni to tak snadné, jak se na první pohled zdá.

Další odpovědi
iceT

Slušně bych požádal, aby odešla

nesnesla bych to a zvedla bych prdel já a přesedla si nebo jinam

NikkiHeat

Slušně bych požádal, aby odešla

Kup si auto nebo na sebe pověs vonné stromečky…

anonym

Snášel bych to

Tak jako musím snášet kuřáky, kteří ještě před vlezením do autobusu potáhnou cigaretu a pak si sednou vedle mně, tak zkrátka musím snést i toho kdo páchne.
Zrovna tak bych se mohl zeptat, proč pouští řidič do autobusu lidi, co potáhnou z cigarety a kouř už vypouštějí v autobuse a smrdí jim z úst.

hayleyy

Slušně bych požádal, aby odešla

anonym

Anketa je ´špatně´…
Snášet to… – můžeš, ale pak si nestěžuj.
Slušně požádat… – ti nepřísluší.
___
Přepravní řád každého přepravce nějak upravuje chování cestujících a povinnost cestujících, kteří ostatní obtěžují (od zaplacení pokuty po vyloučení z přepravy, například).
Takže – v první řadě bys měl vstát, zajít za řidičem a na takové chování některého z cestujících upozornit (řidič je ve vozidle zástupcem přepravce a za dodržování Přepravního řádu zodpovídá) – další je na něm.
Pokud ti řidič nevyhoví, opatři si svědky a stěžuj si, písemně, na vedení přepravní společnosti.
Pokud ti ani to nepomůže, pošli stížnost tomu, kdo danou veřejnou přepravu dotuje (město, kraj…).

jirkajirka

Co by se asi stalo, kdybych požádal bezdomovce, aby odešel, že páchne? Dámu co na sebe vylije litr voňavky, než vyjde z domu. Kuřáka a nebo někoho po nočním flámu? Jsou i lidé tlustí co v letním parnu jsou cítit potem. Začít se ohánět přepravním řádem tak vyhodí z toho autobusu tebe