monini

Co dělat se špinavýma ušima kočky?

Máme doma už dva měsíce kotě (5 měsíců). Když jsme s ním byli hned v začátku na veterině, veterinář nám oznámil, že se o svrab nejedná a špínu vyčistil. Uši mu čistím 2× týdně volně dostupnými kapkami do uší pro zvířata, ale hned druhý den už je má zase jako bezdomovec. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Můj kocourek měl něco podobného a svrab to taky nebyl. Po čase jsem si všimla, že záleží na krmení, které mu dávám. Ouška se mu vyčistila, když jsem mu začala dávat kvalitnější potravu, většinou kapsičky Kite – Kat, Whiskas, nebo Felix. Když jsem mu zkusila dát totéž z konzervy, zas měl ouška zanesená. Důvod neznám, mám jen tu zkušenost 🙂
Doplňuji:
Jako pamlsek mu dávám vitamínové bonbónky Multi-Kiss ( jiné nechce ), ráno a večer dva kousky. Běda, když mu zkusím dat jen jeden… 🙂

Další odpovědi
zjentek

potvrzuji, že sůwa má recht ..je to maz, jehož tvorba je přímo úměrná nepřirozené potravě. Jen mě udivuje, že se to ztratilo po těch kapsičkách, to nechápu. Pro jistotu připíšu recept na kvalitní stravu, která vyjde na 10kaček denně, jako kapsička.
Koupit chlazené kuře tak 1,5kg, což vyjde na stovku. Po uvaření a obrání od kosti zůstane cca 1kg čistého, krásného masa. To se rozdělí na 10 porcí po 100g do alobalu, nebo mikroten.sáčku a dá do mrazáku. Den před krmením se 1porce vytáhne, aby nebyla zmrzlá. Hotovo. Já potom ještě svařím lžíci vloček (10g) s vodou a s tou porcí masa to smíchám. Kdo chce, může s vločkama povařit i 5g mrkve. Luxusní žranice je na světě. Platí krom koček pro všechny myšteriéry a krtkodavy a vše masožravé do 4kg živé váhy ..co furt máte s tím petsfastfood?

www

Moc nevěřím coby důvodu krmení, tímto se uši neznečistí.
Proto bych řekl ušní kapky, klidně levnější z lékárny (pro lidi) a čistit, čistit. Dle mého se jedná spíš o problém genetický ap.
Názor

monini

Děkuju moc. Je fakt, že přestože kocourka krmíme granulema Royal Canin, tak do toho dostává ještě nekvalitní kapsičky a dobroty.. Testneme :)

zjentek

dejte jen pozor, ať si nekvalitní potraviny nepopletete s nepřirozenými potravinami ..výrobci nonsensů a reklamy pro to dělají maximum

Sůwa

Jenže kocourek vařené maso nejí a krmit ho přemraženými kuřecími řízky by přece jen bylo poněkud dražší. K těm kapsičkám jsem ale dospěla až po řadě různých pokusů a omylů 🙂

zjentek

přemražený kuřecí řízek- co to je? To se nevaří?