rose

Co dělat s utopeným mobilem?

Spadl mi telefon nokia 6070 do vody,sice jsem ho ihned vytáhla a dala sušit,ale nejde mi vůbec zvuk.Tzn. že neslyším vyzvánění a když hovor přijmu,není slyšet hlas volajícího.Dá se telefon nějak zprovoznit?Poraďte mi prosím, jaký náhradní díl bych si měla koupit?V nastavení telefonu problém není,hlasitost je nastavena dost.Za tipy a rady děkuji.

Nejlepší odpověď
iceT

Nejlíp někam do servisu,oni ho tam rozeberou,vysuší než kovové části uvnitř zoxidují.

Další odpovědi
korbic92

zavřít do sklenice s něčim co tahá vlhkost..rýže se myslim používá:) a neměl se zapínat,ale to už je teď jedno,třeba se etě rozjede:)

hawranek

Ten můj si taky jednou zaplaval. Nic mu nebylo, pak taky začal chrčet a nic jsem po chvíli neslyšela. Pomohla koupě nového repráčku.

MacChill

Zkusit ještě pořádně vysušit ,jinak do servisu…

Michal Kole

paradoxně propláchnout destilovanou vodou (popř. něčím co pak odmastí, alkohol, technický benzín), aby se odplavily nečistoty z vody (minerály) a pak nechat pořádně vysušit.

Určitě si pamatuje z fyziky/chemie pokus.

Paní učitelka měla kádinku s vodou, dala do ní 2 elektrody jeden drát vedl k baterce druhý k žárovce. Nejdříve se nic nedělo a když paní učitelka přisypala kuchyňskou sůl tak žárovka začala svítit.

Zejména pokud spadl mobil do záchodu tak tam je dost vodivých látek tak je potřeba mobil vymýt, aby se odstranili tzv. Vodivé můstky, které vytváří zkraty.

Každopádně je to spíš na servis, možná nepoužijí destilku, ale něco lepšího.

Klidně si ten pokus udělejte doma. Stačí 4,5 V baterie, žárovička na 3,6 V.
Pokud máte ampérmetr tak si můžete změřit kolik proudu prochází při různých teplotách a koncentracích roztoku.

albert

Všeobecně – utopené mobily nebudou fungovat buď hned, nebo za několik dnů až týdnů (zkušenost ze servisu). Pokud momentálně alespoň něco na mobilu je funkční, zálohujte si ihned kontakty, fotky a další data o které by jste nerada přišla.

venkovan

Hod mobilu do dálky, odevzdání do sběrny, v nejhorším případě návštěva servisu. V Praze Nokia má servis někde na Zeleném pruhu, poznám to podle parkovišť – taky jsem ho tam nejednou dovezl, protože voda není to pravé (někdy stačí pořádný několik hodinový déšť)

Kukucz

Poradím na první pohled trochu šílenou věc, ale pokud nechcete mobil dávat do servisu,tak jej rozeberte a samotnou desku s elektronikou normálně vymáchejte ve spoustě lihu či isopropylalkoholu a pročistěte ji (s citem) čistý zubním kartáčkem. Nechte pořádně vyschnout (klidně i den dva) a složte telefon dohromady. Je vysoce pravděpodobné, že vám pak bude telefon sloužit ještě mnoho let. Ale vám bych spíše opravdu doporučil ten servis.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.