DoDoDo

Co dělat s matkou alkoholičkou?

Moje matka je alkoholička a nevím, co s ní. Byla už 2× v protialkoholní léčebně, ale opět se k pití vrátila. Řekla, že než aby se tam znovu vrátila, radši skočí z okna. Jen sedí doma a pije, nic nepomáhá, výhružky, prosby, nic. Poraďte mi někdo prosím, už vážně nevím, jak dál. Do léčebny musí jít dobrovolně a to ona nepůjde, takže mě nenapadá žádné řešení

Nejlepší odpověď
anonym

Kolik je ti let, že musíš řešit takové věci? Pokud nejsi plnoletý, obrať se na sociálku. Pokud plnoletý a soběstačný jsi, uteč. Takovým lidem není pomoci, když si nechtějí dát pomoci. Budeš z celé situace zdeptaný i ty. Ty za její problémy nejsi zodpovědný a nenech se citově vydírat. Zachraň si nebo vybuduj vlastní život! Tvoje snaha jí pomoci se minula účinkem (jistě ne poprvé) tak si nic nevyčítej. Držím ti palce, nemáš to jednoduché.

Další odpovědi
Drap

Jiná cesta, než se jít znovu léčit neni. Zkusit to třeba za pomoci psychiatra.

anonym

Pokud se nechce jít léčit, znamená to, že to nechce změnit – nechce přestat pít. V takovém případě neni nikdo, kdo by s tím mohl cokoliv udělat. Kde není vůle, tam neni pomoci.