Melounek6

Co dělat s lupy?

Dobrý den, dneska jsem zjistila, že mám lupy. Nevím jak se jich zbavit, mám dost dlouhé vlasy. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nepomohlo vám něco? Předem děkuji za rady.

Odpovědi
nyjono

Pomohla mi změna šamponu.
Záleží na příčině.
Změna šamponu nebo kondicionéru může být prvním krokem ke zjištění.

anonym

Oprášit. Popř. hodně pomůže vyholit hlavu. Jinak tato nemoc se v dospělosti neobjevuje jen tak – tedy za předpokladu, že se bavíme o dospělém jedinci. Lupy jako takové vznikají při rychlé regeneraci kůže. Existují ale kvasinky a plně, které také způsobují odpadávání kůže. Osobně bych tedy prvně řešil příčinu na kožním, protože je dost pravděpodobné, že odstraněním dané bakterie/plísně nebude třeba řešit cokoli dalšího.

paul1

Mně pomohlo umývání hlavy obyčejným mýdlem a ne v moc teplé vodě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EvaNez

Z vlastní zkušenosti s lupy ve vlasech doporučuji Aloe vera Emergency sprej. Všestranný pomocník na akné, odřeniny, bolesti zubů, rýmu a právě i na ty otravné lupy. Stačí sprej aplikovat a vmasírovat. Několikrát do týdne a za týden máte od lupů pokoj. Mrkněte na web: https://www.zdravi-darky.cz/lr-aloe-vera-sprej-prvni-pomoci--400-ml/