Margarita

Poradíte, jak vyřešit problém s exekutorem? Více v doplnění otázky.

Co dělat s exekutorem, který mi chce zabavit byt když jsem majitelem, ale kde je náj. sml. 3 osobou na dobu určitou?

Jsem majitelem bytu a mám podepsanou nájemní smlouvu s třetí osobou, (která t.č. v bytě bydlí) na dobu určitou 10 let, kdy mi ale exekutor chce tento byt zabavit, neboť jsem se ocitl jako povinný.

Nejlepší odpověď
ivzez

To přece není problém s exekutorem.

Pokud se byt prodá v dražbě, bude se situace
s nájemníkem řešit potom (už se Vás nebude týkat).

Můžete ale po dohodě s nájemníkem (pokud by nájemník
souhlasil) ukončit nájemní smlouvu dohodou.

Další odpovědi
Drap

A co chceš řešit? Byt je tvůj, tak ho má právo zabavit. Nájemníka může nechat bydlet dál a nájem půjde exekutorovi na umoření dluhů. Tady neni nic moc co řešit. Jediné řešení by bylo, zaplatit dlužnou částku a byt ti zůstává.

pizlicka

Domluvte se s exekutorem na měsíčních splátkách, že mu budete měsíčně posílat utržené nájemné.co znamená-OCITL JAKO POVINNÝ? mě totiž ted také chtějí zabavit nemovitost, kde jsem se ocitla jako povinná dlužníka.