dgfdgf

Co dělat s cykasem, kterýmu žloutnou listy?

A co s Datlovníkem Kanárským (Phoenix Canariensis), kterej čím dál tím víc usychá?

Nejlepší odpověď
marci1

Odstřihneme je.
„U rostlin dochází ke žloutnutí listů odspodu a přirůstání shora. Rostlina tak vytváří kmen. Staré listy je možno odstřihnout“. 🙂
http://www.cy­kasy.cz/Cykasy/Pes­tovani_cykasu­.html
Datlovník nesnáší suchý vzduch, doporučuje se často rosit a umístit květináč do misky s vlhkými oblázky. Při přezimování nemá rád vysoké teploty a přelévání. V létě zaléváme více.
http://www.ces­kestavby.cz/ros­tliny/datlovnik-phoenix-roebelenii/

Další odpovědi
Anemone

Málo je zaléváte, dejte těm chudinkám trochu vody. Ty univerzální „moudré rady“ (v zimě zálivku omezíme) jsou k ničemu. V zimě je třeba zalévat podle teploty v místnosti. Pokud rostlina přezimuje v chladu, zalévá se málo. Ale když je v teplé místnosti, zemina v květináči rychle vysychá, zaléváme proto dostatečně i v zimě. Navíc rostlina v teplé místnosti žádné období vegetačního klidu nemá, proto není důvod zalévat méně.