dust8

Co dělat s bankovkou (pětistovkou), která je uprostřed trochu natrhžená a v jednom obchodě ji už nechtěli vzít?

Nejlepší odpověď
ahold

V každé bance ji bez poplatku vymění.
Nebo ji opatrně slep průhlednou izolepou a použij v nějakém automatu nebo v samoobslužných pokladnách.

Další odpovědi
Schluker

Viz ahold. Anebo si nechat zavolat vedouciho obchodu. Pokud je bankovka kompletni a v jednom kuse, musi ji obchod prijmout, i pokud je poskozena.

agentpv

dělám občas i na pokladně a vím že mírně poškozenou bankovku musím vzít. Většinou ji pak nenápadně slepím a při první příležitosti ji někomu vrátím, popř. ji na konci směny odvedu při vyúčtování.