MiKu

Co dělat proti zamlžování oken přes zimu?

Jak zamezit zamlžování oken zevnitř? (stará špaletová okna s meziprostorem, kde se právě rosí tak, že není ani vidět ven..)

Nejlepší odpověď
gecco

Utěsni vnitřní okna (tak, aby se do meziprostoru nemohl dostat vlhký vzduch z místnosti, např. něčím takovým – http://www.az­vercajk.cz/19303-kovani-tesneni/53483-tesneni-d-100m-bila-pl-stomil/ – lepené, nebo takovým – http://www.oken­tes.cz/tesneni-a-tesnici-prvky/tesnici-profily-do-drazky/renovacni-drevene-dvere-a-okna/ostatni/kd-4-tesneni-do-drevenych-oken-material-tps-%5B11500-0%5D – do drážky).
Vnější křídla můžeš utěsnit také (pomůže proti ztrátám tepla), ale to na rosení nemá, v podstatě, vliv.

Další odpovědi
martuti

Větrat. Taky máme špaletová okna a starý dům, větráme hojně a nic se nám nemlží. Když náhodou nevětrám a něco vařím, hned to na oknech vidím. Stačí pootevřít horní špehýrku a je to pryč.
Ale vím, že větrání není v dnešní době moderní. Nejlíp zateplit barák polystyrenem, vyměnit okna za plastová a nevětrat a pak se divit, že mám doma na zdi plíseň. Jsem holt ze staré školy a větrání prostě miluju, líp se doma dýchá i spí.

Drap

Beze zbytku odstranit nelze. Je to dáno konstrukcí okna.

MiKu

k jedné z odpovědí: samozřejmě větráme, několikrát za den, ale špalety jsou všude v bytě a mlží se především obývák.. a nechat pootevřeno pořád nemůžu, poněvadž máme doma malé mimino. A druhá část odpovědi jistě není určena pro mě, je to jen názor komentátora, který se potřeboval vyjádřit, když žádná plastová okna nemáme a o polystyrenu taky nic nepíšu (zateplený dům nemáme)!