paul1

Co dělat proti rosení oken?

19:48

Máme kastlová okna, asi nejsou dokonale utěsněná a při chladnějším počasí se nám vnější skla rosí. Někde jsem slyšel o možnosti opatřit skla izolační termofolií, která zabrání únikům tepla a zároveň zabrání rosení. Nemohu ale bohužel tyto fólie nikde v nabídce najít, resp. ani najít
návod, jak se s těmito fóliemi zachází a jaký mají účinek.
Nalepovací folie Tesa není pro nás vhodná – rámy oken nejsou vhodně tvarované. Za odpověď předem díky,Pavel

Nejlepší odpověď
gecco

Nedávno jsem to tu někde psal…
😉
Je potřeba, aby se mezi vnitřní a vnější okna nedostal teplý a vlhký vzduch z místnosti – takže vnitřní křídla zaizoluj (mezi křídlem a rámem okna) buďto PU těsněním (nalepovací – http://www.naradi-nemec.cz/kovani-tesneni/766-tesneni-d-6m-bilapl-stomil-9100-8592021131976.html ) nebo silikonovým (do drážky – http://www.nas­tatecku.cz/_3225-tesneni-silikonove-sillen-12mm-bila-b11a.htm ).
Můžeš tím, samozřejmě, utěsnit i vnější křídla, ale to nebude mít učinek na rosení (´jen´ na tepelný únik).
Termofolie proti úniku tepla z místnosti jsou třeba tyto – http://madico­.cz/keramicke-termoizolacni-folie/ , ale mají mizivý vliv na rosení skel – jsou, opět, ´jen´ proti úniku tepla z místnosti (a pozor – nejsou to tytéž, které se používají jako ´protisluneční´ proti přehřívání místnosti v létě – zadržují jinou vlnovou délku záření).
😉

Další odpovědi
Děda Louda

Větrat.

mosoj

Jsou jen dvě možnosti :

  1. snížit vlhkost vzduchu v místnosti
  2. zvýšit povrchovou teplotu skla. Jestli fólie zajistí zvýšení povrchové teploty skla nevím, píší že ano. Na kolik je to pravda nevím.