Kloe125

Co dělat při vyhrožování otravou psa?

Ahoj, dozvěděla jsem se od tety že soused co si naproti postavil dům si stěžoval že náš pes občas v noci zaštěká když slyší nějaký hluk a teď jelikož neví že je to moje teta furt říká jak nám naše psi otravy co bych měla udělat? Pes byl vychován na hlídání v noci dost se tu kradlo a jsme na vesnici neštěká tu jen náš pes.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud nechceš přijít o psa, zavírej ho v noci doma. Já jsem to taky musel udělat. Soused odnaproti to neudělal a tak jedné noci pes zmizel, asi ho někdo odvezl hodně daleko (v tom lepším případě). Mnoha lidem se ulevilo, protože se v noci fakt nedalo spát.

Další odpovědi
Rokio

Podat trestné oznámení za vyhrožování.

Smack

Já bych mu rozbil okno.

Daidal

Vychovejte si psa. Takové ospravedlnění často bývají jen výmluvami nebo neochotou si přiznat, že máte nevychovaného psa… Nemusí být, neznám, ale je to dost časté, nějaké takové ospravedlňování za každou cenu.
Výhružka s opravdu velkou, největší pravděpodobností bude jen výhružkou a ničím jiným.

1. Snad nikdo by nebyl tak blbý, aby dopředu prozradil, že chce něco takového spáchat a pak to spáchal. Kdyby se to udělat chystal, tak to prostě ve vší tajnosti udělá.
Zkrátka jen asi chce aby pes byl zticha. Buď je vysoce netrpělivý a nevychovený nebo už apeloval dřív (jemněji), ale marně. Ať tak či tak zvolil zastašovací metodu, aby zůdraznil vážnost situace. A že mu to asi fakt vadí.
2. Kdyby přece jen náhodou se tomu psovi něco stalo (vysoce nepravděpodobné), máte viníka a můžete ho udat.

Žádné násilí ani nic podobného neschvaluji, ale jeden pes u nás v ulici taky často štěkal a to v noci. A je to opravdu na zabití… Nakonec si stěžovali si snad VŠICHNI v ulici. Až pak je končně začali zavírat (mají dva psy). Jednoho souseda mi bylo obzvlášť líto – má dům hned za tím sousedovic, vlastně mírně nad ním (je tak na kopečku) a pes nejraději štěkal ze zahrady přímo jemu pod oknem. Dvě až tří hodiny v kuse, štěkání do prázdna… tohle není chyba okolí ani toho psa, ale jeho majitelů, toho jak se o něj starají a toho, jak ho vychovali. Za své mazlíčky připadá určitá míra zodpovědnosti (i když si to mnozí nechtějí přupustit). Hluk, zaběhnutí nebo pouštění na volno, bez vodítka, případné pokousání, napadení druhých… a pitomí ochránci zvířat to vždycky otočí tak, že je to vždycky chyba lidí (ale ne těch majitelů). „Jžš, vy jste tomu psovi málem ublížil!“ Řekne idiot, když se bráníte psovi, který vás agresivně napadl.
https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/chtel-zahnat-psa-vidlemi-aby-mu-nepokousal-dite-zvire-zranil-a-ted-ma-na-krku-policii-40365787#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=yT7T6kh84yw-202107091346&­dop_id=40365787&sou­rce=hp&seq_no=4&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kloe125

A pán za nami ani nebyl že mu to vadí rovnou začal říkat že nam ho otravý a jak tady Daidal píše že pes je nevychovaný tak by si měl pozorně přečíst co píšu ten pes neštěká celou noc dnes zaštěkal 2× navečer pak si šel lehnout opravdu to neni ten pes co celou noc štěká a pano i vadilo že na ně psi štěkali když šel okolo našeho plotu což je normální že pes hlídá hlavně je jediný komu to vadí ptala jsem se i ostatních sousedů a nevadí jim to protože jak sem psala pes zaštěká jen občas neštěká celou noc

Kloe125

Pes neštěká celou noc jak si mnozí z vás myslí zaštěká jen když se ozve hluk nebo jiný pes ze sousedství neni to že by celou noc kvílel a štěkal pes je vychovaný opravdu tu neštěká celou noc jen když jde někdo okolo nebo štěká i jiný pes což tu opravdu neni celou noc a upřímně nebudu ho zavírat když se na noc pouští ven protože přes den moc venku neni ten pes zaštěká 2× za noc maximálně a to jen večer v noci už je ticho