huxa

Co dělat při přecitlivělé kůži?

Asi dva týdny mám velmi zesílenou citlivost kůže, nikoliv na bolest ale na pohmat, kdy cítím každou kapku potu, límeček či studené oblečení (mám při tom pocit, jako by bylo namočené v ledové vodě). Největší problémy mi dělají pohybující se chloupky.

Nejlepší odpověď
zjentek

při snaze těla zbavit se toxických látek je možný cokoliv ..zvýšená potivost a senzitivita pak není žádnou výjimkou

Další odpovědi
anonym

Nemáš kůži nějakým způsobem podrážděnou a nebo vysušenou?
Podrážděná kůže je – samozřejmě, citlivější na každý další podnět.
Vysušená pak postrádá běžnou ´ochrannou´ vrstvu (pot, tuk…).
Zkus si citlivá místa mazat hodně mastným krémem (na bázi lanolinu), v nouzi třeba i vepřovým sádlem (sádlo je výborné, ale přecejen charakteristicky voní – proto „v nouzi“).
😉