makas

co dělat když v rozsudku jsou chyby a překlepy?

byl jsem odsouzen a v rozsudku menem republiky jsou takove blaboly,ze i judr z plzne poznal kde se chyba vloudila..je platnej i s tolika chybame nemyslim pravopisne ale vecne..dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyz nemate na mysli pravopisne chyby , tak se odvolejte. -iv- P.S. poradte se s pravnikem.

Další odpovědi
Fidel

Pokud jsou to chyby technického charakteru, požádejte soud, aby chyby opravil, případně doplnil rozsudek. O tomto bude přijato soudem usnesení.

Jo, věcně špatnej, podejte v zákonem stanovené lhůtě odvolání do výroků se kterými nesouhlasíte a řádně své podání odůvodněte.

fablen

obávám se, že i s chybami bude platný

nanule

I na soudě pracují jen lidi, takže takové chyby se stávají. Pokud na chyby upozorníte, bude pravděpodobně vydáno opravné usnesení. Rozhodně to ale není důvod k odvolání.