Co dělat, když už delší dobu nemám vůbec chut ani náladu bavit se s lidmi?

Nejlepší odpověď
ivzez

Myslím, že občas takový pocit postihne každého. Zkusila bych změnit
aktivity → mohl byste se zkusit věnovat sportu, turistice, strávit víkend
v přírodě, četbou, … prostě činnostmi, které můžete provozovat sám.

Není to „všelék“, ale někdy to (trochu) pomůže.

Další odpovědi
Anikitos

Záleží, co je delší doba.

Třeba se začít bavit postupně (vnutit se do toho) – jen s pár lidmi a jen chvíli denně, a pak to zvyšovat. Nebo jen občas zajít někam s kámošem/kámoškou/ zajít jen tak někde do společnosti… prostě se do toho vnutit. Někdy, když se člověku do něčeho nechce, ale nakonec to udělá zjistí, že to není tak špatné, jak myslel a třeba se i pobaví…

No v tomhle moc neporadím, sám na lidi nemám v poslední době náladu, už jen proto, že mě nebaví vést rozhovory o tom, o čem se baví ostatní. Mám svá vlastní oblbená témata, ale ty zase nazejímají většinu ostatních (knihy, politika, historie, dobré filmy a hudba, filosofické otázky,…). :'D

EKSOT123

Myslím, že rady všech kolegů jsou dobré, probrat si je všechny. Osobně se mi nejvíc líbí Anikitosův tip.
Můj příbuzný už má dlouho dobu, jak říká pořádnou chandru, rozmrzelost. Ale letos si velmi natloukl koleno. Měl s tím velké trápení, ale už to má lepší. Tak se ptám, bude teď mít zase plno energie do té chandry a nebo bude radostnější, že ho už tak nebolí koleno. On jinak je dobrý poctivý člověk, jednou mi vyprávěl tento vtip:
Moše přijde k rabimu a stěžuje si: „Rabi, prosím poraď mi, máme plno dětí a jenom malý domek, nemůžeme se tam vydat.“ „To víš, peníze na větší nemáš,…, ale poradím ti,“ říká Rabi. Nastěhuj si dovnitř ty slepice, co máš na dvorku.“ Brzy se zase potkají a Rabi se ptá: „Tak co Moše, je to lepší?“ „Není, je to horší.“ „Hmm, tak to si musíš domů nastěhovat ještě vašeho oslíka.“ Zanedlouho se opět vidí: „Tak jakpak?, už je to dobré?“ „I kdepak, je to ještě horší“, říká smutně Moše. „Hmm, hmm, nedá se nic dělat, musíš tam teda nastěhovat ještě těch 5 oveček!“ Zanedlouho Moše přiběhne a běduje: „Rabi co mi to radíš, vždyť to je teď úplně šílené!“ „No dobře, tak teď ať zase všechna zvířata bydlí, kde dříve a přijď mi říct.“ Brzy: „Rabi, to je krásné, kolik máme teď doma místa!!!“
Možná v tom naleznete určitou podobu i radu.

autacek

Tak se s nimi nebav :)

led

Najprv sa zamyslite nad dôvodmi, prečo „nemám vůbec chut ani náladu bavit se s lidmi?“

anonym

Pajeno a koho to zajímá? Takový zoufalec by neměl být nikdo aby se řezal.