tencosepta

Co dělat, když si ukousnu jazyk? Jak zmírnit bolest? Přišijou mi ho doktoři zpátky?

Tady asi led ani malinová zmrzka nepomůže, co? Jak teda zmírnit bolest a pomoc zraněnému přežít tu bolest? A ještě – když omdlí, mám mu zajistit, aby mu zbytek jazyku nezapadl?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy si neukousneš takový kus jazyka aby zapadl. Ukousnutou část, pokud by k tomu náhodou došlo neni třeba hledat. Nepřišívá se. Jazyk se poměrně brzy zhojí sám.