Avatar uživatele
Natee

Co dělat, když si nemůžu dovolit klavír?

Kvůli ceně a ani místu si nemůžeme dovolit koupit do bytu klavír. Jaká je jiná alternativa; elektrické klávesy..? Něco cenově přijatelnějšího a menšího prostorově..
Doplňuji:
http://www.alza.cz/…
Stačí tyto klávesy pro začátečníka, který nemá ambice na klavírního virtuosa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Natee

Zajímavá 0 před 2496 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jikra

No, v každém případě el.klávesy. Ovšem nevyplatí se na nich příliš šetřit.
U kvalitních kláves je to investice na dlouhá léta.
Doplňuji:
Na netu je jich dost. např. viz odkaz.
http://www.zbozi.cz/…

Upravil/a: Jikra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Elektronické klávesy sú vhodnejšie ako klasický klavír. Sú menšie, ľahšie prenosné a majú možnosť nastavenia na rôzne druhy nástrojov, metronóm, basový a rytmický doprovod., atď
Doplňuji:
Pokiaľ sa jedná o mňa, ja by som tieto kúpil, aj pre vnukov, alebo synov, ak by preukázali nejaký talent, alebo zálubu. Ja som sa sám naučil hrať na husle, podľa učebníc pre ped. školy a dral struny na sestriných husliach.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

pokud máš zařízení s androidem, stáhni si klavír na něm, nebo zkus aplikaci, kde se dají použít klávesy.Jednou z nich je třeba Nanostudio, ovšem je to na pc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Elektrické piano určitě pro začátečníka. Můžeš použít například http://keyboardy.heureka.cz/… a přečíst si recenze k jednotlivým produktům. Zeptej se přímo někde v diskuzi kam chodí hudebníci a pianisté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tyto elektrické klávesy mají 60 kláves, normální klavír má 88. Výhoda kláves je - jsou levné, lehké a skladné. Já jsem měl doma klávesy, koupil jsem si i stojan, sluchátka a hrál jsem si pro sebe. Většinou mají některé klávesy výukový program na hraní not, nebo se dají noty zakoupit. Oproti klavíru mají klávysy jiný styl hraní, klávesa se dá lehce stisknout, ale zvuk je takový nepřirozený. Samozřejmě, můžeš se na tom naučit hrát pár skladeb a pak se předvést, ale jestli máš hudební sluch, tak se toho budeš chtít co nejdříve zbavit. Ale pro začátek je to dobré, pro proniknutí to základů hudby - doporučuji koupit nějaké noty - většinou existují nějaké typu můj první keybord a pod. MOžná, že Tě to bude inspirovat a budeš chtít se v tomto vzdělávat, třeba v sobě objevíš talent pro skládání skladeb -.
Značky kláves jsou Yamaha, Casio, Korg - jsou v různé cenové relaci - záleží, kolik chceš investovat - cena - výkon. většinou má základní nabídky sto rytmů, melodií i různných zvukových efektů. Yamaha má i několik set - záleží na typu. U některých skladeb můžáš nahrávat co jsi složil. A v bazaru se dají koupit levně nějaké klávesy také.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby