dmatejek777

Co dělat když se zavaří motor?

Někde jsem četl že se má zapnout topení. Jak to funguje, vždyť topen přece vydává další teplo.

Odpovědi
elektrikář

Pokud se uvaří jen chladicí kapalina jde teplo odebrat pomocí spuštěného topení. Pokud se zavaří ložiska s nedostatku maziva není záchrany.

cukrar

dmatejeku, topení sice vydává teplo do prostoru, ale musí to vzít z teplé vody.
Proto se doporučeje pustit topení. Pokud je již motor zavařen, toto již nepomůže, to je pozdě.

honza19hk

topení odebírá teplo z motorového prostoru a fouká ho do kabiny.Říká se to,jestli to je prava nevím,ještě se mi nepovedlo uvařit chladič.
A pokud se bojíš že uvaříš vodu v chladiči tak jezdi v autě co má motor chlazený vzduchem.
A co se týče pístních kroužků,tak nesmíš jezdit furt na jedničku. Když zapečeš pístní kroužky tak můžeš akorát začít s generálkou motoru,pokud to teda jeho stav vůbec dovolí a vyplatí se to vzhledem k stáří motoru.